Купуючи насіннєву картоплю не потрапте в халепу

Інформація оновлена 2019 р.

За придбанням насінневої картоплі звертайтесь за тел. 

роздріб від 1 кг до 200 кг 066-224-13-04, 050-352-46-56, 097-842-10-25, 068-773-53-07 

Існує безліч овочевих культур. Без багатьох із них можна легко обійтися, але не без картоплі, яка для мешканців України є другий хліб. Картоплю вирощують по всім теренам України і важко найти людину, яка б сказала, що вона не знає агротехнології її вирощування. Та на справді це далеко не так. Тільки 0,8% вирощують органічну (екологічно чисту) продукцію, яка приносить користь людям, а усі інші, а це 99,2% наносять шкоду своєму здоров’ю.

В журналі «Агросвіт України» № 1, 2, 3-2011 надана докладна інформація про агротехнологію вирощування органічної (екологічно чистої) картоплі. Повірте, згідно цих технологій вирощування товарної картоплі (за виключенням насіннєвого матеріалу) без застосування отрутохімікатів і мінеральних добрив можливе – потрібне тільки ваше бажання і терпіння.

Отримання високих врожаїв в значній мірі залежить не тільки від агротехнології вирощування, а від насіннєвого матеріалу. В журналі «Агросвіт України» № 5-2011 надавалась інформація про найперспективніші сорти картоплі.

Шановні читачі! Гарний господар сані готує влітку, а воза взимку. Це в повній мірі стосується і насіннєвого матеріалу картоплі, яку потрібно заготовлювати восени. Навесні ви не знайдете те, що вам потрібно. То ж робіть все своєчасно. Та не забувайте, що тут дуже легко потрапити в халепу.

На ринку України пропонується безліч адрес з продажу насіннєвого матеріалу картоплі з ціновою політикою від 1 грн 80 коп до 18 грн. Низькі ціни на насіннєвий матеріал першої репродукції – це відвертий лохотрон.

За дослідженнями редакції журналу «Агросвіт України» ціна на насіннєвий матеріал картоплі першої репродукції може бути від 5 до 7 грн – при оптових закупівлях і від 12 до 18 грн в роздріб. При закупівлі по нижчим цінам ви маєте значний шанс потрапити в халепу. Довіряйте тільки провіреним фірмам.

В цілях захисту передплатників журналу «Агросвіт України» від лохотрону за тел. 067-656-59-39 надаються не тільки безкоштовні консультації по агротехнології вирощування органічної (екологічно чистої) картоплі, а і інформація, де придбати посадковий матеріал найперспективніших сортів картоплі.

Більш докладно про формування ціни на посадковий матеріал картоплі ми попросили розповісти Богдана Зволінского, директора Української асоціації виробників картоплі. 

Ситуація яка склалася сьогодні на ринку  насіннєвої картоплі  привернула увагу учасників даного сектору. Мова йде про ціну на першу репродукцію картоплі іноземної селекції, яку пропонують сьогодні на ринку. Пропозиція придбати насіннєву картоплю сорту Рівєра по ціні 1,80 грн досить приваблива, але чи отримаєте ви той товар, на який розраховуєте? Чи може насіннєва картопля високої репродукції коштувати на рівні звичайної товарної картоплі? Ці питання можна вирішити проаналізувавши структуру витрат на вирощування насіннєвої картоплі першої репродукції та товарної.

Технологія вирощування насіннєвої картоплі має значні відмінності від традиційної технології, ряд специфічних операцій, які забезпечують якість товару, несуть за собою значні додаткові витрати. Окрім того насіннєві спеціалізовані господарства зобов’язані дотримуватися чинного законодавства відносно насінництва, що також несе за собою грошові витрати.

В діаграмі представлена відсоткова надбавка у витратах на вирощування товарної картоплі та насіннєвої. Першим і найвагомішим показником являється вартість насіння, що у середньому складає 28 % від загальної вартості у товарних посадках. Вартість завезеної із закордону еліти для отримання першої репродукції майже у три рази більша ніж першої, т.ч. і надбавка відповідно складає майже 60 %. Показник добрив та паливно-мастильних матеріалів (ПММ) не мають значної різниці тому тут надбавка не враховується. Затрати праці для отримання насіннєвої картоплі першої репродукції вищі на 20 -25 % це пов’язано із сортопрочистками, які проводяться вручну кілька разів за вегетацію та іншою ручною працею. 

Дуже важливим елементом технології є система захисту насіннєвої картоплі. Вона включає на 4 – 5 обробітків більше ніж система захисту звичайної товарної картоплі, до того ж використання інсектицидів також значно збільшують затрати  по статті засобів захисту рослин (ЗЗР). Так відомо, що надбавка вартості більша у 2,8 разів. Кожне насіннєве господарство несе додаткові витрати для отримання якісного насіннєвого матеріалу, які включені у статтю «інші витрати» також на 30 % більші ніж отримання товарної картоплі (утримання насіннєсховища, сортування, показник рентабельності тощо).

Окремо необхідно виділити показник урожайності насіннєвої картоплі. Насіннєву ділянку збирають при досягненні урожайності не більше 20 т\га, у той час коли з товарної площі можна отримати до 40 т\га. Отже показник собівартості за одиницю товару значною мірою відрізняється.  

Таким чином, якщо просумувати усі надбавки вартості на вирощування насіннєвої картоплі першої репродукції ми отримаємо показник у 200 % тобто  затрати на вирощування збільшуються удвічі. Крім того показник собівартості зростає майже удвічі враховуючи низьку врожайність насіннєвої ділянки.   

Окрім прямих затрат на виробництво є і інші витрати пов’язані із отриманням сертифікату якості насіння від державної насіннєвої інспекції, що складає близько ___ для однієї партії насіння.

Кожен створений сорт носить авторське право, яке оплачується кожним виробником цього насіння у вигляді роялті, що також включається у вартість вирощеного насіння.

Підводячи підсумки, хотілося б сказати, що справжнє насіння першої репродукції не яким чином не може коштувати на рівні звичайної товарної картоплі. Як показують розрахунки собівартість вирощування насіннєвої картоплі у 2,8 - 3 рази вища ніж товарної.

І головне, купуючи насіннєву картоплю першої репродукції, сертифікат якості на це насіння повинен бути обов’язковим, інакше вас можуть просто обманути.

 На сайті надається тільки 5 % інформації, а решту – 95 % ви можете почерпнути із диска CD-R. Це єдине джерело в Україні, яке надає технології вирощування органічної (екологічно чистої) продукції в садівництві, ягідництві, овочівництві, рослинництві.

Замовити посадковий матеріал найперспективніших сортів картоплі та диск з сучасною технологією вирощування органічної картоплі можна  

за тел. роздріб  від 1 кг до 200 кг 066-224-13-04, 050-352-46-56, 097-842-10-25, 068-773-53-07.