Saturday, February 25, 2017
Email
Зробити Стартовою
канал RSS
Register
Кращий пасічний реманент PDF Друк E-mail
Написав Administrator   
Четвер, 15 вересня 2011 13:46

Кращий пасічний реманент 

 Інформація оновлена 21.02.2017.

 

Кожна бджільницька виставка чи виставка-ярмарок – це своєрідний екзамен на зрілість для бджолярів і виробників пасічного реманенту. Саме на виставках можна побачити найновітніші досягнення своїх колег в виробництві бджолопродуктів і пасічного обладнання, яке варто застосувати в своєму господарстві.

Із усіх бджільницьких виставок 2011 року виставка-ярмарок «Бджільництво-2011», яка проходила в Інституті бджільництва ім. Прокоповича з 17 по 21 серпня була найбільш результативною як для учасників, так і для відвідувачів. Значний внесок в популяризацію бджолопродуктів і передових технологій в бджільництві зробила Національна радіокомпанія України і Харківська телекомпанія.

 

 

Микола Іванович Лемішев, директор АПФ «Меліса-93» в інтерв’ю з журналістом Національної радіокомпанії України «Українське радіо» розповів про досягнення та перспективи свого підприємства

 

Зіркою виставки-ярмарку стала:

-  Агропромислова фірма «Меліса-93» (м. Харків) - в номінації «Кращий пасічний реманент»;

 

На кожній виставці АПФ «Меліса-93» радувала бджолярів своїми досягненнями по виготовленню пасічного реманенту та обладнання і як уже говорилось в попередньому номері журналу, здавалося, що уже нічим здивувати пасічників.

Але не тут то було. АПФ «Меліса-93» і на цій виставці зуміла не те, що здивувати, а навіть шокувати відвідувачів виставки своїм новим виробом – це біовулик «Здоров’я від бджоли».

 

Біовулик «Здоров’я від бджоли» конструкції АПФ «Меліса-93» 

Звичайно, про роль біовуликів в оздоровленні людей відомо вже давно. В свій час редакція журналу «Агросвіт України» приділяла цьому питанню дуже багато уваги, тому що біовулики можуть бути основою любої агротуристичної садиби. Щоб краще зрозуміти важливість цього питання, наведу деякі витримки з попередніх публікацій.

«…Вченими встановлено, що біоенергетика бджолиної сім’ї позитивно впливає на людей, які знаходяться поряд.

Особливої уваги для нашого сьогодення заслуговує стаціонарний павільйон «Бджоляна», який завдяки фантастичній самовідданості самотужки зробив Іван Миколайович Присяжний. Це унікальний храм для божої комахи на 100 бджолосімей…

Дещо пізніше Іван Присяжний зробив вулик-павільон «Бджоляна» на 10 бджолосімей, який розмістив в санаторії пенсіонерів «Батьківщина» м. Трусковець…

Бджоли збирають не тільки нектар, пилок з навколишнього середовища, а і всю позитивну енергетику , яка накопичується в ньому і передається людині і продуктам бджіл, збільшуючи їх якість і цілющі властивості. Повітря в вулику-павільйоні в 5-6 разів стерильніше, ніж зовні. Подихавши цим повітрям можна позбутися багатьох хвороб…»В.Тарасюк

«…Живучи 20 років у храмі бджіл «Бджоляна», дихаючи постійно цілющим повітрям від бджіл і підзаряжаючись позитивною енергетикою від них, я майже позбувся всіх набутих від пекельного життя хвороб і добре захищений від негативних емоцій, різних природних впливів і випромінювань…» І. Присяжний

«…Неймовірно, але вже десять років сумський художник Микола Яровий, його дружина й двоє синів сплять на вуликах із бджолами! За цей час у них зникли хронічні захворювання й підвищилася працездатність. А почалося незвичайне захоплення начебто б випадково. Дружина Миколи Ганна невдало впала, ударилася об камінь, після чого в неї розболілася спина. Лікарі визначили, що змістилися хребці, і порекомендували жінці двічі в рік проходити стаціонарне лікування. Після нього біль припинялася, але через кілька тижнів відновлювалася. Дійшло до того, що всю домашню роботу жінка робила на колінах, навіть город так обробляла.

Один раз от так доповзла до вулика із бджолами, — розповідає Ганна, — розігнулася, а сил іти немає! Притулилася спиною до вулика, та й так стою. А потім відчуваю: біль відпускає. Немов після уколу! І до самого вечора я не згадувала про проблеми із хребтом. Про своє відкриття розповіла чоловікові. Після цього й народилася ідея: а що, якщо спробувати на вуликах полежати? Микола з'єднав два вулики, зробив із шести дощок настил і переночував на ньому. Відчуття були яскраві, незвичайні. По-перше, щоб виспатися, йому знадобилося всього п'ять годин. Та й працездатність у чоловіка була в той день така, що я стала просити, щоб «ліжко на бджолах» він зробив і мені. Спочатку, звичайно, було не по собі. Усе думала: як до такого сусідства поставляться бджоли? Але вони виявилися гостинними. Спочатку, щоправда, прилітали, дивилися, хто це зверху оселився. Але потім заспокоїлися.

Ми спимо так уже десять років, з березня і до кінця вересня, і жодного разу ні мене, ні чоловіка, ні двох синів бджола не вкусила! Про свою хвору спину я ще в те літо забула. Як, втім, і про хронічне запалення придатків.

Сьогодні в городі Ярових облаштовані уже чотири ліжка на вуликах, два з них — двомісні. Вулики й під ліжками, і зверху.

           У такому ліжку не холодно в будь-яку погоду, — говорить Микола Яровий. — Бджоли підтримують температуру 36 градусів цілий рік. У людини така ж температура тіла, тому організм не перегрівається й не переохолоджується.

Зізнаюся, я не витерпіла, - далі розповідає журналістка Галина Кожедубова, - й вирішила спробувати всі принадності сну із бджолами. Лягла на вулик і відчула мікровібрацію. Немов під тобою гудуть дроти й щось злегка штовхає в спину. Потім від запахів липи, гречки, прополісу просто запаморочилася голова, і я провалилася в сон. Спала хвилин десять, але відчуття було таке, як після повноцінного нічного відпочинку! Всю утому, що нагромадилася за тиждень, як рукою зняло. Проблеми відійшли на другий план.

           Це теж вплив пасіки, — зауважив господар, коли я розповіла йому про свої враження. — Адже тут гарна енергетика, природний фон, що відновлює біополе. Коли людина лягає на вулик, за рахунок мікрохвиль, вібрації, що виходить від бджіл, у неї поліпшується кровообіг. Якщо послати на дошки матрац, такого ефекту не буде, а от простирадло цілком підійде. Недавно мій сусід зробив собі таке ліжко, але поклав матрац. І нічого не відчув. Відпочинок на вуликах особливо корисний людям після 30 років, адже в цьому віці клітини організму вже не так добре відновлюються природним шляхом. А після ночі із бджолами встаєш і відчуваєш, що не треба ніякої зарядки!

Крім того, коли спиш на вуликах, організм відновлюється приблизно за шість годин. Зазвичай ми лягаємо пізно, а прокидаємося зі сходом сонця, разом із бджолами. І сини до такого відпочинку звикли, і невістка вже спала. Тільки внучок не пробував: йому всього шість місяців.

А ще, зізнався бджоляр, сон на вуликах дуже корисний чоловікам, тому що поліпшує потенцію.

З тих пір як ми із дружиною почали ночувати на такому ліжку, інтимне життя стало насиченішим, — каже Микола Яровий.

За десять років на чудо-пасіці побувало чимало друзів і родичів Ярових. Київський художник Микола Журавель, створюючи на пасіці свій проект, ночував на вуликах і після цього привіз із тією ж метою професора Токійського університету Андрія Накорчевського. Гості помітили позитивний вплив такого відпочинку на чоловіче здоров'я. Виходить, що при мінімальних витратах можна побудувати цілу клініку з великим спектром терапевтичних послуг!

Ще замічено: якщо потримати рамку із бджолиним розплодом над головою хоча б п'ять хвилин, минає головний біль. Отож у винаходу є перспективи, вважає Микола Яровий. В Україні лікування бджолами проводять рідко, хоча багатьом пасічникам, можливо, варто задуматися про такий заробіток. На жаль, по-справжньому в Україні наукові дослідження на цю тему поки не проводилися...» Г. Кожедубова

 

До речі, у США і Канаді теж є щось подібне. Там за те, щоб переночувати на пасічному точку на розкладушці чи у власному спальнику, люди платять 25 доларів, в Швейцарії і Німеччині - 30 євро, а за 2 години сну на вуликах 50 євро. В фешенебельних туристичних базах цей тариф значно вищий.

Досвід Миколи Ярового, Івана Присяжного, американців, канадців, шведів, німців та багатьох вітчизняних наших пасічників можна використати для розвитку агротуризма серед бджолярів України. Це чудова можливість як для укріплення власного здоров’я, так і для заробляння грошей пасічниками, які будуть перейматися агротуристичною діяльністю.

Редакція журналу «Агросвіт України» першою із всіх видань України розпочала планову агітацію пасічників за цей вид діяльності, але справа рухалася повільно.

Справжнім проривом в масовому розвитку аромотерапії в Україні можна вважати розпочате Агропромисловою фірмою «Меліса-93» промислове виробництво біовуликів «Здоров’я від бджоли». Перший зразок біовулика, який був представлений на виставці-ярмарку «Бджільництво-2011», викликав шалений інтерес як у пасічників, так і у засобів масової інформації.

Завдяки винахідливості співробітників АПФ «Меліса-93» тепер кожний пасічник має реальну можливість освоїти новий вид діяльності – аромотерапію. Що ж до «Меліси-93», то вона може виготовляти біовулики «Здоров’я від бджоли» і по індивідуальним замовленням.

АПФ «Меліса-93» і на цій виставці підтвердила, що вона є кращою серед всіх виробників пасічного реманенту і обладнання.

Редакція журналу «Агросвіт України» зацікавлена в розвитку аромотерапії, бо це є укріплення здоров’я нації і всім пасічникам, що придбають біовулик у «Меліси-93» гарантує безкоштовну передплату журналу на 2012 рік.

Редакція журналу «Агросвіт України» дякує всім учасникам виставки-ярмарку «Бджільництво-2011» за їх вагомий внесок в розвиток бджільництва в Україні. 

Отримати додаткові консультації, замовити та придбати біовулики «Здоров’я від бджоли», вулики різних конструкцій, трутне і пилкоуловлювачі, електропривод керування медогонкою, медогонки, димарі, любий пасічний реманент та інше  можна за тел.:

 097-233-91-32, 067-656-59-39,

095-548-05-28, 095-548-06-87

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Останнє оновлення на Неділя, 05 лютого 2017 19:26
 

Більш ранні статті:

Шлях

Home Ветеринарія Кращий пасічний реманент
Copyright © 2017. журнал Агросвіт України. Designed by joomla fan