Saturday, February 25, 2017
Email
Зробити Стартовою
канал RSS
Register
Найперспективніші сорти картоплі від ЗАТ НВО«Чернігівеліткартопля» PDF Друк E-mail
Написав Administrator   
Вівторок, 26 січня 2010 15:06

Найперспективніші сорти картоплі від ЗАТ НВО«Чернігівеліткартопля» 

       
 Інформація оновлена 21.08.2016.

 Редакція журналу «Агросвіт України» дослідила, що близько 80% картоплі, яку реалізують на ринку України є непридатною для споживання. Це насамперед застосування широко розрекламованих високотоксичних препаратів для захисту від колорадського жука під час  протруєння насіннєвого матеріалу. Другий фактор, який негативно впливає на якість картоплі – це присутність на ринку фальсифікованих засобів захисту рослин і мінеральних добрив китайського виробництва. Окрім цього, майже в усіх регіонах України є геномодифіковані сорти картоплі. 
         Над Україною нависла загроза тотального знищення населення власними руками. Усе це відбувається з відому і за сприяння нашого Уряду, Верховної Ради України та інших владних структур. Завадити цьому та захистити власне життя ви зможете відмовившись від препаратів сумнівної якості. Користуйтесь рекомендаціями журналу «Агросвіт України», не довіряйте рекламам, купуйте препарати не де попало, а у виробників чи в безпосередніх імпортерів за адресами, які друкуються в журналі і все буде гаразд.
          Можна отримати гарні врожаї і не використовуючи геномодифікованих сортів картоплі, а скориставшись чудовими пропозиціями ЗАТ НВО„Чернігівеліткартопля”, яке розташоване на північному Поліссі України. Клімат регіону помірний, зона достатньо зволожена, ґрунти сірі опідзолені.
          Господарство займається оригінальним та елітним насінництвом картоплі на площі 400га. Має науковий підрозділ, що є правонаступником Чернігівської дослідної станції по картоплі, яка була заснована у 1963 році. Працюють дві лабораторії: селекції та насінництва.

Створено 12 сортів картоплі, з яких 8 було занесено до Реєстру сортів рослин. Розгорнуто оригінальне насінництво картоплі на основі клонального відбору та шляхом мікроклонального розмноження рослин картоплі in vitro з подальшим отриманням мінібульб у гідропонній теплиці.

Догляд за посівами проводиться за гребнеутворюючою технологією вирощування картоплі.

За останні роки в лабораторії селекції були створені три великобульбові сорти картоплі: Зоряна, Нагорода та Сувенір Чернігівський, які були занесені Державною комісією по сортовипробуванню до Реєстру сортів рослин України  з 2004, 2007 та 2009 року.

ЗОРЯНА – середньостиглий сорт столового призначення, потенційна врожайність складає 500 ц/га. бульби середньою вагою 200 – 250 г., огруглі, шкірка шероховата, біла, м’якуш білий; середньорозваристі, смакові якості відмінні. Вміст крохмалю до 18 %. Завдяки особливостям вегетативної маси – високому кущу та твердому листі, бадилля має відмінну польову стійкість до фітофторозу та порівняно менше уражується колорадським жуком. Стійкість до парші обумовлюється наявністю специфічної шероховатої сітки на шкірці бульб, яка є особливістю сорту. Відмічається відмінною лежкістю.

Тобто, сорт картоплі Зоряна є бездоганним для вирощування в системі органічного (біологічного) землеробства.

НАГОРОДА – ранній сорт столового призначення, врожайність сягає до 800 ц/га; середня вага бульб до 300 г. Бульби жовті, округло-овальні, шкірка гладка, м’якуш світло-жовтий, середньорозваристі, смакові якості відмінні, підвищений вміст крохмалю до 17 %, що є відмінною ознакою для раннього сорту. Кущ високий, добре облиственний, листки великі, має відмінну польову стійкість до фітофторозу, як для раннього сорту, та відмічається толерантністю до найбільш розповсюджених вірусних хвороб. Практичні спостереження показують, що сорт Нагорода за раннім накопиченням врожаю, не поступається надраннім та раннім сортам вітчизняної та іноземної селекції.

СУВЕНІР ЧЕРНІГІВСЬКИЙ – середньоранній сорт столового призначення, при забезпеченні відповідних умов вирощування врожайність досягає 800 ц/га. Бульби дуже привабливі на вигляд, середньою вагою до 300 г., шкірка вкрита дуже дрібною сіткою, бульби округлоовальні, жовті, м’якуш світложовтий, середньорозваристі, смак відмінний, вміст крохмалю 14 – 15 %. Кущ середньої висоти, має достатню польову стійкість до фітофторозу листя та відмінну стійкість бульб до парші звичайної.

На даний час у Державному сортовипробуванні знаходяться середньостиглий сорт Сіверянка та середньопізній сорт Родзинка, для даних сортів характерною особливістю є відмінна лежкість, вони є високопродуктивними в ґрунтово-кліматичних умовах зон картоплярства України, оскільки мають порівняно високу стійкість до фітофторозу та толерантність до вірусних захворювань.

В ЗАТ НВО„Чернігівеліткартопля” вперше в Україні розроблена і впроваджена гідропонна технологія вирощування мінібульб картоплі на площі 1080 м?.

У 2009 році було вирощено 150 тис. шт. мінібульб картоплі.

Оригінальне насінництво, допущених до використання сортів, ведеться в господарстві на основі культури in vitro за наступною схемою:

1.      в осінньо-зимовий період живцювання рослин-регенерантів з подальшою висадкою у гідропонну теплицю для одержання мінібульб;

2.      розсадник першої польової репродукції із мінібульб;

3.      розсадник супер-супереліти.

В ЗАТ НВО ,,Чернігівеліткартопля” ведеться елітне насінництво, головне завдання якого – забезпечити прискорене розмноження насіннєвого матеріалу картоплі, при одночасному збереженні і підтриманні його сортової чистоти, продуктивності ознак та посівних якостей.

Ведемо активне співробітництво з відомими голандськими компаніями – AGRIСO та HZPC, насіння картоплі яких, також є в продажу.

На сьогодні вирощуємо оздоровлений матеріал картоплі більш як 30 сортів різних груп стиглості.

ЗАТ НВО „Чернігівеліткартопля” пропонує співпрацю насіннєвим господарствам України по оздоровленню та вирощуванню оригінального насіннєвого матеріалу картоплі від пробіркових рослин in vitro до еліти. 

Отримати додаткову інформацію та придбати посадковий матеріал картоплі можна за телефонами опт від 200 кг і більше  067-656-59-39,

 097-233-91-32, 095-548-05-28, 095-548-06-87;

 в роздріб від 1 кг до 200 кг 066-224-13-04, 050-352-46-56, 097-842-10-25

Останнє оновлення на Середа, 24 серпня 2016 10:53
 

Більш ранні статті:

Шлях

Home Ветеринарія Найперспективніші сорти картоплі від ЗАТ НВО«Чернігівеліткартопля»
Copyright © 2017. журнал Агросвіт України. Designed by joomla fan