Українська судова система – це дзеркальне віддзеркалення влади

Українська судова система – це дзеркальне віддзеркалення діючої влади. В підтвердження цих слів наведу один із тисячі прикладів. Це скандал навколо забудови біля озера на Осокорах: суд відхилив вимоги активістів, щодо зведення трьох мікрорайонів довкола озера в м. Києві.

7 листопада 2018 р. Окружний адміністративний суд Києва відхилив повністю всі позовні вимоги громадської організації «Екопарк Осокорки» у справі проти ДАБІ щодо скасування дозволу на забудову трьох мікрорайонів довкола озера. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook один із засновників організації, автор петиції щодо заборони будівництва навколо озера Михайло Петелицький.

Він зазначив, що головуючий суддя не врахував доводи позивача що:

1.      дозвіл видавався забудовнику вже після того, як інший суд порушив проти цього забудовника справу про банкрутство, визнав неплатоспроможним і призначив арбітражного керуючого;

2.      будівництво ведеться в зоні охоронюваного ландшафту, де будувати будь-що в принципі заборонено;

3.      забудова суперечить чинному Генплану (ДПТ суперечить Генплану, є окремий позов про скасування цього ДПТ але суддя відмовляється відкласти розгляд до вирішення справи, яка матиме значення для розгляду даного спору);

4.      забудова трьох мікрорайонів із гідронамивами ведеться без оцінки впливу на довкілля, проходження якої є обов'язковим згідно з законом.

Ну що тут можна сказати: українська судова система, як і представники діючої влади захищають олігархів та фінансових магнатів і тут діє тільки один закон – гроші.

Навіть в самому страшному сні не можна було уявити собі, що небесна сотня полягла за те, щоб все повернулося до того, що і було та ще й в набагато гіршому стані.

Підготувала Людмила Тарасюк