Петро Порошенко звинувачується в земельних махінаціях

Петро Порошенко звинувачується в земельних махінаціях

7 лютого 2018 р. позафракційний народний депутат України Віталій Купрій виступив з трибуни парламенту зі звинуваченнями Петра Порошенко в земельних махінаціях передає Depo.ua:

«Нещодавно Петро Порошенко заявив, що треба знімати мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Але хочу нагадати, що сам він є відомим земельним аферистом. Людина, яка, зловживаючи своїми можливостями, продовжує захоплювати земельні ділянки", - сказав нардеп.

Він стверджує, що за главою держави є багаторічний шлейф земельних махінацій, зокрема з купівлею землі під торгівельні центри в Києві, а наразі президент України нібито живе в будинку відпочинку, який захоплений "через земельну оборудку" в селі Козин.

«Я направив звернення, на яких підставах там живе Президент Прем'єр-міністру. Як перейшло йому право власності на майно робітничої турбази. Гройсман не відповів. Геокадастр повідомив, що всі справи, які стосуються будинку Порошенка в Козині вилучені головою Управління держохорони Валерієм Гелетеєм", - розповів Купрій.

Тепер він вважає, що всі покривають Порошенка.

Раніше Хроніки повідомили, що Порошенко задекларував будинок на Обухівщині.

- 30 жовтня 2016 року Порошенко подав свою електронну декларацію, де задекларував понад 26 мільйонів доларів (кошти на банківському рахунку). Окрім того – права власності у понад 100компаніях в Україні, Росії, Польщі, Іспанії, на Кіпрі, Британських Віргінських островах та у Нідерландах, зарплату у сумі 121 054 гривень та інвестиційні прибутки у сумі 59 298 642 гривень, відзначили у Громадському.

Також Порошенко задекларував будинок, площею 1331 квадратний метр у селищі Козин під Києвом. Вартість цього будинку на дату придбання 30 мільйонів гривень. До того ж, задекларовано ще 3 земельні ділянки в Козині. У Києві президент задекларував 3 земельні ділянки, 2 квартири, площею 134 і 82 квадратних метрів.

Як відомо, у листопаді 2016 року Порошенко додатково вніс у свою електронну декларацію 1,92 мільйона гривень у вигляді відсотків за вкладами в «Міжнародний інвестиційний банк». За офіційною інформацією, Порошенко є акціонером цього банку, де 60% акцій належать йому.

В кінці минулого року Солом’янський районний суд міста Києва задовольнив скаргу Віталія Купрія на не внесення до ЄРДР відомостей про злочин Порошенка та його оточення.

Мова йде про факти, які викладені в журналістському розслідуванні програми Схеми: корупція в деталях — RFERL на Радіо Свобода ще в 2015 році.

Понад десять років тому дві земельні ділянки площею більше гектара, які розташовані в елітному столичному кварталі «Царське село» за непрозорими схемами потрапили в приватну власність президента Порошенка та нардепа Кононенка. На той час ринкова ціна цієї землі сягала декілька мільйонів доларів. Під час цієї оборудки використовувався житлово-будівельний кооператив, у склад якого входили родичі високопосадовців, а також топ-посадовці корпорації «Рошен».

Ознайомившись з текстом подання, суддя Віталій Українець погодився з доводами та виніс ухвалу зобов’язати НАБУ внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення зазначенного в заяві…

Тож розслідуванню по цій справі бути.

Бажано було б почути, що думає Петро Порошенко, щодо цих звинувачень… Тим більше, що його Козинське володіння виглядає потужніше в порівнянні з Межигір’ям Януковича. Тут не вистачає тільки страусів.

Ось і виходить, що ми поміняли шило на мило.

Якщо це неправда, то Петро Порошенко має подати судовий позив на позафракційного народного депутата Верховної Ради України Віталія Купрія за наклеп і ми всі про це дізнаємося. А якщо це правда, то як вже повелося – Петро Порошенко буде мовчати і ми будемо знати, що наш Президент дійсно земельний аферист.

Підготував Володимир Тарасюк, експерт дорадник