На наступних президентських виборах Петру Порошенко перемога не світить

 

На наступних президентських виборах Петру Порошенко перемога не світить

До редакції Національної асоціації с/г дорадчих служб України Агросвіт України і навчального центру асоціації звернулось понад 4 сотні читачів з проханням: надати прогноз про те чи переможе Петро Порошенко на наступних президентських виборах?

Наші постійні читачі знають, що за останні 18 років 100% прогнозів, що друкувались на шпальтах журналу «Агросвіт України» і на сайті www.auv.com.ua збулися з великою точністю. В багатьох випадках ми навіть друкували, що будемо раді, якщо наші прогнози не збудуться. Але, на жаль, все відбувалося так як прогнозувалося.

Шановні читачі, відповідаючи на ваше чергове питання скажу так: Петро Порошенко програє чергові президентські вибори.

Звичайно, в якійсь мірі це вас дивує і є для цього причини. Дійсно, політологи Петра Олексійовича і його апарат попрацювали дуже гарно. Майбутній електорат уже набраний за рахунок сімей, яких підсадили на «голку» так званих субсидій. А це 8 млн домогосподарств, тобто не менше 20 млн виборців. Їх доповнять люди з захмарними пенсіями, адміністративний ресурс і олігархи. На додаток є ще частина вчителів, медиків і учасників АТО.

До речі, щоб догодити учасникам АТО, то подекуди виділяють по 2 га землі навіть на місці майбутніх, а інколи і діючих кладовищ. Подібне можливе тільки при діючій владі.

Крім того не планується закінчення війни, бо з однієї сторони всі прорахунки можна списати на війну, а з іншої сторони – електорат, що знаходиться на окупованій території точно не проголосує за Порошенка. Тож зрозуміло, що діючій владі зупиняти війну до чергових президентських і парламентських виборів не на користь. Якщо таке відбудеться, то це чудово, але я не оптиміст, а прагмат і в чудеса не вірю.

Часто дивуються, чому діюча влада не зробила ставку на пенсіонерів силових структур: збройних сил, МВД, СБУ?

Нічого дивного тут немає. Абсолютна більшість цього електорату високо порядні люди і вони не купляться на грошову подачку. Точно так само як не запросили їх в АТО, бо побоялися, що професіонали старого загартування дуже швидко все закінчать, а потім ще й з ними розберуться.

В доповнення вище сказаного варто додати, що на користь Петру Порошенко працюють центри соціологічних опитувань. Вони наперед формують думку про реального переможця чи переможців виборів. Тут як в ресторані: хто платить гроші, - той і музику слухає. Тому не випадково, що ті незалежні опитування, які проводилися нами, ніколи не співпадали з іншими центрами соціологічних досліджень.

І так виходить, що на чергових президентських виборах в другому турі Петро Порошенко отримує гарантовану перемогу.

Та цього не буде. Дійсно, президентський апарат, соціологи і політологи попрацювали дуже добре, але вони далеко не все врахували і народ України однозначно не проголосує за Порошенко.

Якщо Петро Порошенко переможе на виборах і в друге стане Президентом України, то це буде єдиний не збувшийся прогноз за останні 18 років. Чому я указую саме останні 18 років, тому що попередні прогнози які робилися до 1999 року далеко не всі друкувались в ЗМІ і їх неможливо перевірити.

Звичайно, що цей прогноз обрадує не всіх, але я говорю те, в чому переконаний.

З повагою.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник