350 гривень за кожну курку – таку дотацію готує Гройсман

 

350 гривень за кожну курку – таку дотацію готує Гройсман

Ще не ущухла критика на адресу Гройсмана з приводу витратної частини Державного бюджету 2017 року, коли із 4 млрд гривень, виділених на тваринництво, майже половину віддали двом особам на курятину.

В результаті такої допомоги у виробників курятини так розгорівся апетит до грошей, що вони вирішили ще більше заробити і ціну на курятину майже зрівняли з ціною на свинину.

Та пан Гройсман має особливу відмінність: він не помічає критики і коли говорить про турботу що до державних справ, то має на увазі турботу про статки олігархів. Яскравий приклад тому Державний бюджет на 2018 рік.

Як повідомляє «Економічна правда» https://www.epravda.com.ua/news/2018/01/31/633599/ «Найбільші виробники курятини знову отримають левову частку дотацій із державного бюджету. Такий висновок можна зробити із проекту Постанови КМУ "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва", що є у розпорядженні Економічної правди. Виходячи з документу, у 2018 році програма державної підтримки тваринництва буде поширена також на птахівництво.

В програму, зокрема, додано дві нові форми державної підтримки, які можуть знову дозволити птахівникам отримати левову частку дотацій із державного бюджету.

По-перше, виробники курятини у 2018 році будуть отримувати до 350 гривень бюджетних коштів в розрахунку на одну курку як компенсацію виробникам за будівництво та реконструкцію птахофабрик. Зокрема, уряд пропонує компенсувати 25% капітальних витрат на птахофабрики.

По-друге, птахофабрики також можуть отримати дотації у вигляді компенсації 25% залучених в банках кредитів. Загалом передбачається, що птахофабрики можуть компенсувати чверть кредитів, розмір кожного з яких не перевищує 350 млн гривень.

У 2017 році птахівники отримували дотації у формі так званої квазі-акумуляції ПДВ. Пропозиції фінансувати птахівництво шляхом підтримки будівництва птахокомплексів з'явились вперше цього року в новому проекті Порядку.

Також вперше з'явились дві вище згадані програми — з компенсації 25% капітальних витрат на будівництво птахоферм та 25% компенсації тіла кредиту.

Головним розпорядником бюджетних коштів буде Мінагрополітик.

В уряді, проект постанови розробило Міністерство аграрної політики та продовольства за погодженням із прем'єром Володимиром Гройсманом.

Загалом в рамках програми підтримки тваринництва на 2018 рік передбачено виділення 4 млрд грн.

У 2017 році виробники курятини отримали половину коштів з програми дотацій з компенсації ПДВ. На таку програму було передбачено в 2017 році 4 млрд грн. З них за січень-жовтень "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка отримав 1,4 млрд грн, Укрлендфармінг Олега Бахматюка — 517 млн грн.

Після скандалу з отриманням значної суми державних коштів агрохолдингами у 2018 році уряд вирішив змінити систему дотацій на програму підтримки тваринництва. Проте не виключив птахівництво із загальної системи держпідтримки.

У листопаді 2017 року Миронівський хлібопродукт опублікував звіт про фінансові результати за 9 місяців 2017 року, згідно з яким чистий прибуток становив 7 млрд грн. При цьому 58% прибутку компанії становив експорт. Це дозволило в 2017 році компанії виплатити власникам близько 80 млн дол. дивідендів.

Також наразі агрохолдинг будує у Вінницькій області одну з найбільших в Європі птахофабрик.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет оцінює частку агрохолдингу ПАТ "Миронівський хлібопродукт" на ринку курячого м'яса в 38%, а ТОВ "Комплекс Агромарс" колишнього "регіонала" Євгена Сігала — 12%.»

Підводячи підсумок можна сказати, що гарно живеться в Україні тільки тим, про кого піклується Гройсман і Порошенко, а з рядових українців не гріх і три шкури здерти.

А що до скандалів і критики, то ці хлопці вважають так: - Нехай собаки гавкають, а караван йтиме далі.

 Чому тут згадується прізвище Порошенко, бо всім відомо, що без погодження з ним Гройсман і кроку не ступить.