Бордюрний камінь власними руками

 

 Бордюрний камінь власними руками

 

 Інформація оновлена 21.02.2016.

 

Для облаштування клумби чи садової доріжки інколи потрібен бордюр. Його можна придбати не тільки в спеціалізованих магазинах, а навіть в будь-якому районному центрі.

 

Давайте замислимося, а чи варто це робити?

По-перше, ціна на бордюр і бордюрний камінь явно завищена.

По-друге, придбаний бордюр вже через два роки, а інколи і раніше, може почати розсипатися.

Чому це відбувається?

Створення плитки і штучного бордюрного каменю – це дуже прибутковий бізнес. Але так вже повелося, що коли є гарний прибуток, то спонтанно виникає бажання отримати надприбуток. Тоді підприємець замислюється над тим як знизити собівартість продукції. Найпростіший спосіб, це заощадити на пластифікаторах і цементі. Та і пісок чи відсів можна використати дешевший (з домішками глини). Можна також заощадити і на працівниках з низькою кваліфікацією, використовуючи випадкових людей, які будуть працювати за мізерну платню. При таких умовах не варто розраховувати на те, що придбана вами плитка чи бордюри будуть прикрашати ваш сад чи присадибну ділянку тривалий час.

Тож, якщо не хочете збагачувати підприємців, які тримають вас за лохів та травмувати свою нервову систему, - зробіть бордюри власними руками. Ви одночасно в’єте два зайці: заощадите гроші і бордюр буде у вас стояти до того часу, поки Ви не влаштуєте чергову реконструкцію своєї ділянки.

В журналі «Агросвіт України» № 4/2013 надавалась інформація як за допомогою пластикових форм створити садові та прибудинкові доріжки, які служитимуть вам тривалий час. Багато читачів журналу уже скористалися цією інформацією, втіливши свої мрії в життя.

При укладанні плитки інколи необхідний і бордюр. Бордюр має як естетичне призначення, так і укріплює тротуарну плитку. Уявіть собі, що ви виклали доріжку із обрізного каменю, який здатен виконувати свої функції не одну сотню років. Та не забувайте, що покладена брущатка має властивість розповзатися по стиках у зміну сезонів, особливо через надмірну вологість і розмиву швів. Сприяє цьому і весіннє розмерзання. Тільки бордюр може зупинити цей процес. Тож застосування бордюру рекомендується як на невеликих доріжках, так і великих площах покриття для їхньої довгої служби й міцності кладки. Можливий бордюр різних форм і з різним потенційним навантаженням і роллю. Це садовий, газонний, дорожній бордюр, а також декоративний бордюр. Назва бордюру характеризує його навантаження й призначення.

Декоративний бордюр на відміну від інших виконаний не по вібропресованій технології й призначений для найменших навантажень. Він може бути виконаний у різних відтінках.

Форма «Бордюрний камінь» дозволяє вам створити чудовий садовий ландшафт практично в будь-якім місці Вашої ділянки:

 - навколо дерев;

 - виділити клумби;

 - позначити доріжки тощо…

Ще не так давно на це потрібно було витрачати значні кошти. З появою бордюрних форм це питання вирішується легко, швидко і без великих фінансових витрат.

Форма зроблена з дуже міцного пластику, кількість заливань в одну форму не обмежена. Простота у використанні дозволяє працювати з даним інструментом, не володіючи будівельними навичками.

Досить залити форму розчином (цемент марки 500, 1:3 пісок річковий, вода) і дати застигти цементу. Після застигання витягаємо готовий виріб. Товщину бордюрних каменів Ви зможете регулювати самостійно (до 70-ти мм). Перед використанням форму потрібно змазати мильним розчином або відпрацьованим машинним маслом.

Характеристики:

 Довжина, ширина й товщина:

  300 мм x 190 мм x 70 мм.

  2 каменя в блоці.

Матеріал: поліпропілен. 

 

Замішуємо розчин. Рекомендується використовувати суміш цементу марки 500 (1 частина) і піску (2 - 3 частини). При співвідношенніцементу й піску 1:2 готовий виріб виходить майже білого цвіту, а зі збільшенням частки піску цвіт бордюрного каменю змінюється до темно – сірого. Бажано в суміш додати супер пластифікатор (дозволить легко працювати із сумішшю, плюс зміцнить Ваш бордюрный камінь). Замість пластифікатора можна додати клей ПВА із розрахунку 200 г на 10 л води. Барвник за вашим бажанням. 

Перед кожним заливанням змазуємо форму (обов'язково) будь-яким маслом (можна відпрацьованим). Є спеціальні змащення на рослинній основі.

Заповнюємо форму, товщину плитки Ви регулюєте самі(до 70 мм). Після заповнення форми якщо у Вас завалялася металева сітка покладете в розчин, це дозволить зробити Ваші бордюрні камені ще міцніше.

Вирівняли верх, накрили плівкою й поставили засихати.

Після засихання дістали готовий виріб. Якщо пофарбувати лицьову сторону в різні кольори виходить особливо симпатично.  

  

Бордюрний камінь можна пофарбувати в комфортні для Вас кольори.

Закопувати бордюрний камінь можна на глибину яка підходить для Вашої ділянки, клумби чи доріжки.

Ширина шва між каменями бортовими дорожніми не повинна перевищувати 5 мм. Заповнення швів роблять цементним розчином складу 1:4, після чого розшивають розчином 1:2.

Для зручності рекомендовано використовувати від 5 до 10 штук форм.

Нагадуємо Вам, що в магазинах будівельних матеріалів та на базарах в основному продається цемент дуже низької якості. Назви: супер, ЄВРО і т.п. - це уловка для покупця, а точніше лохотрон. Рекомендації щодо вибору цементу та як не дати нагріти на Вас руки надавались на диску "Облаштування будівлі", який можна замовити за нище названими телефонами.

 

За допомогою цих трафаретних форм ви можете без будівельних навиків легко реалізувати свій творчий потенціал і втілити в реальність любу мрію.

З питань отримання додаткових консультацій та придбання трафаретних форм для садових доріжок і бордюрного каменю звертайтесь

за тел.: 067-656-59-39, 095-548-05-28.

097-233-91-32,  095-548-06-87 

Удачі Вам!

 

Підготував Юрій Литвин