Постачальники води і тепла потребують відповідальності…

Тепло в квартирах та наявність гарячої води для сімей, які не отримують субсидії тепер доволі дороге задоволення. Тому не дивно, що більшість людей, щоб зекономити кошти встановлюють лічильники. Сплачуючи по лічильнику можна за бажання зекономити щонайменше 50% коштів, бо ви платите за те, що використали.

Та подібний підхід не влаштовує постачальників води і тепла, бо вони звикли отримувати гроші за суттєво збільшеними показниками, а встановлення лічильників обрізає їм ці можливості і тоді вони пішли іншим грабіжницьким шляхом.

Через кожні 4 роки незалежно від показників на лічильнику (навіть «0») встановлена повірка лічильників. Сама процедура повірки лічильників в м. Києві займає 3 місяці. Тож за цей період КП «Київтеплоенерго» визначає сплату по завищеному тарифу. Подібна ситуація в більшості регіонів України.

Та це ще не все. На цьому чудово заробляють фірми-паразити, що крутяться біля них на повірці цих лічильників.

Повірка 2-х лічильників (гарячої і холодної) води коштує в Києві від 600 до 1200 гривень. Повірка лічильника тепла коштує 2000 гривень.

Лічильник тепла працює від батарейки, яка розрахована не менше як на 6 років роботи. Заміна батарейки коштує 350 гривень. Батарейка міняється при повірці лічильника тепла. Тож існує дві можливості: при повірці лічильника замінити батарейку і заплатити 2350 грн, або зараз заплатити 2000 грн, а через 2 роки – 2350 грн.

Дивує і те, чому встановлений такий короткий міжповірочний період?

Фахівці стверджують, що лічильники тепла і води можуть справно працювати щонайменше 10 і більше років. Тож якщо встановити період повірки через 6 років, то ми будемо мати ще 4 роки резерву.

Що стосується лічильника тепла, то він працює не більше 5-ти місяців на рік. Тож 6 років для нього 100 відсоткова гарантія справної роботи.

Але це не влаштовує тих, хто викручує нам руки, наживаючись на існуючих положеннях.

До 2018 року в м. Києві постачальником тепла і гарячої води було КП «Київенерго», на яке надходило багато скарг від киян.

КП «Київенерго» змінило КП «Київтеплоенерго». Всі кияни очікували покращення в обслуговуванні, а вийшло з точністю до навпаки.

КП «Київтеплоенерго» працює в декілька разів гірше свого попередника. Щоб добитися вирішення навіть простенького питання тепер потрібно витрачати не місяць, а декілька місяців.

Подібні речі мала б відслідковувати Київська міська державна адміністрація на чолі з мером Віталієм Кличко, але, на жаль, там знаходяться одні дилетанти, які не здатні керувати містом, або люди, що переймаються тільки власним збагаченням та збагаченням своїх родин.

Нам потрібно міняти не одного постачальника на іншого, а змінювати систему, при якій має існувати висока відповідальність як постачальників, так і чиновників (за відсутність контролю та бездіяльність).

Варто звернути увагу ще на одне питання, - це ціна на лічильники.

До так званої «революції гідності», лічильники води коштували в магазинах не більше 78 грн, а тепер 350-650 грн. На безлічі товарів в магазинах існує 50, 100 і 200% націнки. Тільки введення прогресивного податку на надприбутки починаючи з 15% може виправити ситуацію на краще. При націнці до 10% - податок на прибуток має бути відсутнім, а до 15% - маловідчутним.

Володимир Тарасюк - експерт дорадник

067-656-59-39