Резистентні сорти яблук ДП «Голланд Плант Україна» - це гарний міф

Резистентні сорти яблук відомого плодорозсадника ДП «Голланд Плант Україна» із Закарпаття - це гарний міф, в якому бажане видається за дійсне.

Реклама яку використовує ДП «Голланд Плант Україна»чудова, краще і не придумаєш. Варто зауважити, що рекламна компанія резистентних сортів яблук організована ДП «Голланд Плант Україна» найкраще в Україні. Вона охоплює майже усі найважливіші виставки, конференції і семінари.

Завдяки цій рекламі за останні 10 років в Україні закладено багато садів так званими резистентними сортами по програмі «Натуральне Яблуко®».

Заради справедливості потрібно визнати, що будучи прихильниками отримання органічної продукції Навчальний центр сільськогосподарських дорадчих служб і представники редколегії журналу «Агросвіт України» теж захоплювались резистентними сортами ДП «Голланд Плант Україна». Та наша радість була короткою. Як кажуть в народі: «Хотілось як краще, а вийшло як завжди». Так сталося і з так званими «резистентними сортами яблук».

Згодом з’ясувалося, що ці сорти потребують такої ж самої фунгіцидної і інсектицидної обробки як і звичайні сорти. Зареєстровані випадки враження паршою 80% яблук. Сильно вони вражаються і борошнистою росою та іншими захворюваннями. При багаторічному дослідженні встановлено, що задекларовані в рекламі показники резистентності до хвороб є гарний міф. Та найстрашніше ще й те, що вони мають недостатню зимостійкість. Зареєстровані випадки 100% підмерзання.

При відвіданні садів, які були закладені саджанцями ДП «Голланд Плант Україна» ми запитували власників: «Чому ви так довго мовчали про недоліки цих так званих «резистентних сортів?»

Відповідь нас приголомшила: «Мабуть ми були загіпнотизовані такою широкою і переконливою рекламою, що спочатку грішили на себе і тільки пізніше зрозуміли, що нас надурили. А кому хочеться визнавати, що ти лохонувся?» Були і такі відповіді: «Не хотілось, щоб конкуренти над тобою сміялися та злорадствували» або «Хвалив ці сорти, щоб не один я страждав, а і ще хтось попався не цей гачок». Добре, що цей стиль не на всіх розповсюджується. Але і таке буває…

Нам дуже прикро, що резистентні сорти яблунь виявилися гарним міфом.

Дуже часто нас запитують: чому так пізно «Дорадча служба «Ревізор» надала інформацію про недостовірність реклами, що надає «Голланд Плант Україна»?

Шановні садоводи, «Дорадча служба «Ревізор» не може надавати недостовірну інформацію, а на перевірку вище названих «резистентних» сортів знадобилися роки.

Тож тепер «Дорадча служба «Ревізор» не може рекомендувати закладати промислові сади саджанцями ДП «Голланд Плант Україна»з розрахунком отримання органічної продукції. Органічну продукцію можна отримати і на звичайних сортах та докладніше про цю технологію ми поговоримо пізніше.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39