Спрей «ПШИК» при закладеності носа (нежиті) не допоміг

До дорадчої служби «Ревізор» надійшла скарга на препарат Спрей назальний з морською водою «ПШИК» 2,1% гіпертонічний, що він не лікує закладеность носа.

Якщо подивитись на інструкцію цього препарату, то складається враження, що ми маємо справу з універсальним препаратом, який може допомогти при багатьох захворюваннях. Судіть самі.

Склад

100 г спрею містять 100 г стерильної гіпертонічної морської води (розведеної до гіпертонічної концентрації (2,1 %) водою очищеною).

Спрей назальний з морською водою «ПШИК» 2,1 % гіпертонічний створений на основі морської води з Gullmarsfjorden, який являє собою 25-кілометровий морський фіорд, розташований на західному узбережжі Швеції, з якого водозбір здійснюється з глибини 32 метри нижче рівня моря. Після заповнення алюмінієвого флакону кінцевий продукт стерилізується з гарантією стерильності протягом всього терміну зберігання.

Показання до застосування

·         для зменшення набряку слизової оболонки носової порожнини та зняття закладеності носа;

·         для зменшення проявів місцевого запального процесу в носовій порожнині та як засіб для покращення носового дихання;

·         як засіб для щоденного зволоження слизової оболонки носа для збереження її захисних фізіологічних властивостей в умовах підвищеної сухості повітря;

·         для виведення алергенів і гаптенів зі слизової оболонки носа;

·         для полегшення стану пацієнта при гострих та хронічних запальних захворюваннях носоглотки, придаткових пазух носа та носової порожнини різної етіології (риніти, синусити);

·         у складі комплексного лікування та з метою профілактики ГРЗ, ГРВІ, застуди, для очищення слизової оболонки носу від хвороботворних бактерій і вірусів та полегшення стану пацієнта;

·         при інфекційних захворюваннях носа та носоглотки в осінньо-зимовий період;

·         у осіб, які страждають на часті риніти і синусити, регулярне використання спрею назального з морською водою «ПШИК» 2,1 % гіпертонічний дозволяє скоротити застосування лікарських препаратів;

·         для очищення слизової оболонки носа від пилу, алергенів та інших факторів забруднення повітря;

·         для збереження фізіологічних характеристик слизової оболонки носа особам, що живуть і працюють у приміщеннях з кондиціонером та / або центральним опаленням у змінених мікрокліматичних умовах;

·         у осіб, у яких слизова оболонка верхніх дихальних шляхів постійно піддається шкідливим впливам (курці, водії транспортних засобів, робітники гарячих або запилених цехів, люди, що живуть в регіонах із суворими кліматичними умовами);

·         у складі комплексного лікування аденоїдів у дітей;

·         для підготовки до введення в порожнину носа лікарських засобів (для поліпшення їх всмоктування);

·         догляд за носовою порожниною після хірургічних втручань, для відновлення фізіологічного стану слизової оболонки.

Властивості

·         знімає закладеність носа і відчуття тиску в носових пазухах;

·         зменшує набряк слизової оболонки носової порожнини;

·         покращує функцію миготливого епітелію, що посилює резистентність слизової оболонки порожнини носа та придаткових пазух до проникнення хвороботворних бактерій і вірусів;

·         сприяє очищенню слизової оболонки носа від пилу, алергенів та інфікованого назального секрету;

·         сприяє розрідженню слизу і нормалізації його утворення келихоподібними клітинами слизової оболонки носа;

·         допомагає відновити прохідність і нормальне функціонування дихальних шляхів, прискорює одужання під час захворювань носоглотки та придаткових пазух носа;

·         допомагає у нормалізації рН назального секрету;

·         не містить у своєму складі консервантів;

·         являє собою стерильний продукт.

Спосіб застосування

Переконайтеся, що насадка приєднана. Тримаючи флакон під будь-яким кутом, акуратно та послідовно вставте сопло в кожну ніздрю.

Для зрошення швидко натисніть на розпилювач, утримуючи 1-2 секунди і трохи зачекайте, доки препарат не подіє, а потім прочистіть ніс, обережно видихаючи повітря через нього.

Для промивання нахиліть голову в один бік, вставте сопло в ніздрю, натисніть і утримуйте, поки рідина не почне витікати з носа.

Не відхиляйте голову назад - це може призвести до попадання розчину до горла і викличе дискомфорт. Однак це не заподіє шкоди Вашому здоров'ю.

Завдяки хімічному складу та концентрації тривалість і кратність використання спрею назального з морською водою «ПШИК» 2,1 % гіпертонічний не обмежені, виріб є безпечним при тривалому застосуванні, не викликає звикання.

Для дорослих, дітей з 3-х років, вагітних та в період годування груддю.

Особливості застосування

Спрей назальний з морською водою «ПШИК» 2,1 % гіпертонічний можна застосовувати в період вагітності та годування груддю.

Спрей назальний з морською водою «ПШИК» 2,1 % гіпертонічний не впливає на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами та роботі з іншими механізмами.

Термін придатності

3 роки з дати виготовлення. Використати до дати, зазначеної на упаковці та флаконі.

Виробник

Виробник: ПАТ «Фармак», 04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 74. Виготовлене Aurena Laboratories AB, Fjarrviksvagen 22, SE-653 50 Karlstad, Sweden (Аурена Лабораторіс ЕйБі, Фьярвіксваген 22, ЕсІ-653 50, Карлстад, Швеція) для ПАТ «Фармак».

Дорадча служба «Ревізор» реагуючи на скаргу придбала в аптеці м. Києва, вул. Пітерська 2 препарат Спрей назальний з морською водою «ПШИК» 2,1% гіпертонічний.

При перевірці встановлено, що препарат дуже зручний у використанні, але помітних результатів у всіх людей, які його застосовували не виявлено. Препарат не дешевий: від 131 грн до 168 грн, але навіть звичайний сік цибулі розведений водою виявився значно кращим лікарством, який на відміну від «ПШИК» допоміг усім подолати нежить. Можливо є якась скрита користь від дії препарату «ПШИК», але в інструкції про це не говориться…

Ми допускаємо, що в аптеки могли надійти і фальсифіковані препарати, але це проблема ПАТ «Фармак». Будемо чекати їхньої реакції. Саме вони мають відслідковувати аптеки на предмет фальсифікату свого препарату. Будемо надіятися, що ПАТ "Фармак" виправить цю негативну ситуацію. А поки що дорадча служба «Ревізор» не може рекомендувати Спрей назальний з морською водою «ПШИК» 2,1% гіпертонічний.

Дорадча служба Ревізор

067-656-59-39