Агрофірма-Елітсортнасіння суттєво знизила якість своєї продукції

В 2017 році до представництва Навчального центру сільськогосподарських дорадчих служб України звернулись читачі видання «Агросвіт України» зі скаргою на низьку якість насіння овочевої продукції Агрофірми-Елітсортнасіння, яке вони придбали в магазині насіння по вул. Народного Ополчення 15, м. Київ.

Нам прикро було про це чути, бо ми знаємо Агрофірму-Елітсортнасіння ще з радянських часів як зразкове підприємство, але після перевірки насіннєвого матеріалу придбаного нами за указаною адресою наше ставлення до цієї фірми дещо змінилося.

Нам не сподобалось, що в магазині такої солідної фірми відсутній касовий апарат і це суттєво ускладнює перевірку правильності розрахунку за придбаний товар. Із придбаного насіннєвого матеріалу баштанних культур схожість не перевищувала 25%, а по деяким склала 10%. Виявлена пересортиця серед насіння кольорової капусти (в пакеті ранньої кольорової капусти виявилося насіння пізньої капусти), а якість огірків не відповідала зазначеному сорту.

Про свої зауваження ми повідомили адміністрацію Агрофірми-Елітсортнасіння і нам обіцяли виправити ситуацію.

В 2018 році ми знову перевірили магазин насіння Агрофірми-Елітсортнасіння на предмет виправлення указаних недоліків. На жаль, всі недоліки залишилися на попередньому рівні: касовий апарат відсутній, у окремих сортів огірків схожість склала одна насінина на пакет. Дуже низька схожість виявилась і у капусти.

Як кажуть в народі: «Кака била, кака єсть – я нє ізмєнілася».

Навчальний центр с/г дорадчих служб і видання «Агросвіт України» не можуть рекомендувати сільгоспвиробникам насіннєвий матеріал Агрофірми-Елітсортнасіння.

Адміністрації Агрофірми-Елітсортнасіння ми бажаємо як найшвидше виправити ситуацію і повернути втрачений позитивний імідж.

Як тільки адміністрація Агрофірми-Елітсортнасіння переконає нас, що всі недоліки ліквідовані, ми тут же знімемо цю статтю. Тож надіємося і чекаємо позитивного результату.

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

067-656-59-39