Бактеріальне добриво Мікро-Вітал - повернення поживних речовин рослинам

Бактеріальне добриво Мікро-Вітал - повернення поживних речовин рослинам 

 Інформація оновлена 21.02.2016.

 

 Щоб отримати органічну (екологічно чисту) продукцію необхідно відмовитись від застосування не тільки отрутохімікатів, а і мінеральних добрив. Відмовитись не складно, але виникає питання: чим їх замінити?

Як показали дослідження, що проведені в останні роки, можна суттєво знизити хімічний прес і зменшити кількість мінеральних добрив майже в 2 рази, застосовуючи рідке органічне добриво «Ріверм» і Закарпатський природний целіт. Застосування таких органічних добрив як перегній, компост, деревний попіл, перемелена яєчна шкарлупа виправдано тисячолітньою практикою наших предків. Заміна оранки на розпушування ґрунту, тобто пове6рнення до того, що робила соха та застосування сидератів теж в значній мірі сприяє розвитку корисних бактерій та отриманню органічної продукції.

Все це добре, але як прискорити переробку на органічні добрива пожнивенних рештків на полях, городах та дачних ділянках?

Це можна зробити за допомогою вселених в грунт бактерій.

На ринку України появилось цікаве бактеріальне добриво Мікро-Вітал угорського виробництва і багато читачів журналу «Агросвіт України» звернулося до редакції з проханням надати докладну інформацію про цей препарат.

 

В процесі вирощування рослин продуктивність (врожайність) рослини залежить від впливу багатьох спільних чинників. Серед них є такі, на які ми не можемо впливати (наприклад: температура, опади, світло, і т.д.), тому на чинники, що піддаються зміні, ми повинні впливати в позитивному напрямі згідно з теперішніми нашими знаннями, для досягнення очікуваних високих урожаїв. Для рослинництва одним з основних чинників є родючість ґрунту, який необхідно зберегти і покращувати в інтересах сучасного покоління, а також майбутніх поколінь.

Земля, родючий ґрунт - одна з головних об'єктивних передумов, елементів існування людства, тому господарювати на ній потрібно такими методами, що оберігають її.

Якщо фізико-хімічні властивості ґрунту не взмозі забезпечити стабільні умови існуванню мікроорганізмів (наприклад через надлишок підземних вод, надмірну кислотність, розмноження шкідливих мікроорганізмів) тоді такі найважливіші функції ґрунту як родючість і саморегенерація - втрачаються. Такому природоохоронному господарюванню по поліпшенню ґрунту і поповненню поживних речовин допомагає бактеріальне добриво Мікро-Вітал.

Бактеріальні добрива уперше почали використовувати в рослинництві на початку другої половини ХХ століття, спочатку в малих об'ємах. Нині сильно зросло їх значення і сфера застосування в сільському господарстві постійно розширюється.

Бактеріальне добриво Мікро-Вітал відоме з 1997 року, і кількість споживачів росте з року в рік. Ефективність його визнали багато країн: як усередині ЄС так і у багатьох інших країнах світу. Доказом вітчизняного визнання є Гран-прі Угорщини за високий внесок в розвиток  рослинництва країни -2006, м. Годмезеввашаргель.

 

Чому Мікро-Вітал???...

Складові: Мікро-Вітал – препарат, який містить в собі бактерії, що мають здатність розщеплення /мобілізації/ фосфору та нітратів. Не містить в собі хімікати та гормони.

Механізм дії:

 - Зв'язування азоту. Азот є дуже важливим мікроелементом для рослин. Жоден з хімічних елементів не робить такого очевидного і важливого впливу на розвиток рослини, як азот. Але і надлишок азоту може принести велику шкоду рослинам, що може відобразитися в зменшенні або погіршенні якості урожаю. Тому особливо важливими в період вегетації є бактерії, здатні виробити необхідні дози азоту та різних макроелементів. Таким чином плантації цукрової тростини в Бразилії можуть утримуватися і без використання мінеральних добрив. Але при умовах нашого клімату вони здатні продукувати (замінити) «тільки» 50-60 кг/га азоту.

* Завдяки кількості нітратів, вироблених бактеріями, є можливість зниження доз міндобрив.

* Разом з використанням зеленого добрива (седирати) замінює стартову дозу нітратів.

* Покращує структуру ґрунту.

* Збільшує кількість білків в рослині.

* Збільшує кількість гормонів в рослині, стимулюючих її ріст, сприяє стійкості рослини від засухи.

* Розщеплює пестициди.

- Мобілізація фосфору. Фосфор- необхідний елемент в житті рослин, оскільки бере участь майже в усіх процесах обміну речовин. Його вплив на підвищення врожайності правда не таке ефективне як азоту, але має важливе значення для поліпшення якості урожаю. Забезпечення потреби у фосфорі особливо необхідне від початку розвитку до цвітіння рослин, нестача його призводить до пізнього цвітіння і запізнілого дозрівання. Дефіцит фосфору для рослин часто настає внаслідок низького рівня вмісту в грунті придатного для засвоєння фосфору. У вирішенні цієї проблеми допомагає Мікро-Вітал, оскільки бактерії, що знаходяться в нім, упродовж усього періоду вегетації безперервно працюють. Роблять доступним для рослин фосфат, що знаходиться в зв'язаному стані, і в процесі усього періоду вегетації забезпечують ним рівномірне забезпечення. Це може досягати 30-50 кг/га поживних речовин.

 -        Засвоєння калію. Роль калію в процесі розвитку рослини дуже різноманітна. Особливу роль виконує в забезпеченні живлення рослин мінеральними речовинами, в ефективному вологозабезпеченні, посилює стійкість до хвороб. Забезпечення калію для рослин Мікро-Вітал добре задовольняє, розкладаючи стерню та органічні відходи.

 

- Посухостійкість. Бактерії, що знаходяться в Мікро-Вітал, найбільш інтенсивно розмножуються на корінній системі рослин і кругом неї. В умовах дуже низької вологості бактерії утворюють кругом себе полісахаридну оболонку і впадають в сплячку, утворюючи  так званий стан цисти. У одній цисті розміщується декілька бактерій. Полісахаридні оболонки здатні склеювати частки ґрунту, цим самим зменшуючи випар вологи ґрунту. Для підтримки своєї життєздатності бактерії здатні використати вологу, що знаходиться в капілярах і, у випадки посухи, здатні підживлювати рослину тривалий час. Цим самим посилюють стійкість рослин до посухи.

 

Побічні дії із захисту рослин від патогенних грибків.

Мікро-Вітал також являється біологічним грунтодезинфікуючим концентратом, що доведено результатами багатьох досліджень. Бактерії, що знаходяться в нім, в оптимальних дозах переривають життєздатність патогенних грибків, що знаходяться в ґрунті. В ході наших експериментів доведено, що Мікро-Вітал забезпечує надійний захист зараження патогенними грибками Sclerotinia scleotiorum /Склеротінія/, і Fusarium /Фузаріоз/.

 

Пропонуємо результати дослідів:

Озима  пшениця:

·         Бактерійне добриво Мікро- Витал сприяло подовженню зернового колосу на 3 %.

·         Використання 3 л/га Мікро- Вітал збільшило врожайність на 21%.

·         Бактеріальне добриво Мікро - Вітал на 99% знизило зараження патогенними грибками.

Кукурудза:

·         Внесення 3 л/га Мікро- Вітал - на 5 % збільшилася врожайність.

·         Бактерійне добриво Мікро- Вітал - на 90 % понизило вірогідність зараження патогенними грибковими захворюваннями.

·         Відчутно знизився азотний дефіцит ґрунту.

Позитивні результати отримані по овочевим культурам та в ягідництві.

В ході офіційних дослідів однозначно доведено, що Мікро-Вітал вже при внесенні дози 1 л/га сповна проявляє свої дії із захисту рослини, але при підвищених дозах покращується його захисний ефект.

 

Внесення бактерійного добрива

Пропонується три способи внесення:

А) При весняному посіві: перед завершенням обробки ґрунту.

Б) При посіві озимини : перед оранкою по стерні.

В) Восени: перед посівом.

1 л Мікро - Вітал розводиться в10 л води, потім перемішуючи доводомо до 200 л води. Вноситься на грунт методом розпилювання. По можливості відразу з культивацією грунту.

Вносити полтрібно на глибину 5-15 см, оскільки на такій глибині ще достатньо кисню, необхідного для життєдіяльності бактерій, що знаходяться в добриві Мікро - Вітал. У той же час бактерії чутливі до ультрафіолетових променів і до високої температури, тому дуже важливе правильне їх внесення.

 

Дозування

Для відновлення поживних речовин в грунті добриво Мікро-Вітал вноситься із розрахунку 1 л/га, для дезинфікування грунту - 2-3 л/га.

 

Обробка навозів

Мікро- Вітал успішно можна застосовувати для обробки тваринного гною і рослинних відходів. Експеримент, що проводився на фермі великої рогатої худоби, в результаті показав наступне:

1.      Різко скоротилися випадки захворювань на ящур (епідемія хвороби копит ) у тварин, завдяки соломі, обробленої препаратом Мікро-Вітал.

2.      На фермі зник запах амонію.

3.      Оброблена підстилка стала суха, на 98-99% компостувалася, стала придатною для негайного використання (внесення в грунт).

4.      Об'єм обробленої підстилки скоротився удвічі в порівнянні з необробленою.

5.      Очистка приміщення ферми займала значно менше часу.

6.      Вивезення гною з експериментальної ферми стало ефективнішим, техніка могла працювати більш продуктивно.

 

Зберігання

Не отруйна і невогненебезпечна рідина.

Скільки часу можливо зберігати Мікро-Вітал?

При температурі 10-20?C в захищеному від світла місці препарат зберігає свою якість на протязі 2 тижнів. Особливо важливо, щоб на протязі цього часу кисень був доступним для бактерій (відкрити кришки на посуді). При температурі 0-4?C у відкритій тарі бактерії можуть зберігатися кілька місяців гарантовано не втрачаючи якості. Через це в Угорщині Мікро-Вітал зберігають в холодильних камерах/контейнерах.

 

Висновок:

Мікро-Вітал - це чудовий препарат, але враховуючи проблеми з його транспортуванням з Угорщини (невідомо скільки часу займе тільки одне розмитнення), а бактерії препарату гинуть в закупореній тарі без доступу кисню, то забезпечити доставку на поля якісного препарату практично неможливо.

Є складності з дотриманням температурного режиму, що теж ускладнює забезпечення якості препарату.

Саме по цім причинам редакція журналу «Агросвіт Ураїни» не може рекомендувати цей препарат до масового застосування.

Редакція журналу «Агросвіт України» рекомендує угорській компанії Bio-Nat організувати виробництво препарату Мікро-Вітал на теренах України. Тільки такий підхід може забезпечити доставку якісного препарату на поля, городи та дачні ділянки.

 

Приємна новина.

На ринку України з’явились препарати ТОВ,,Захист-Агро” «Гаупсин» і «Тріхофіт» (аналог Мікро-Вітал) вітчизняного виробництва, які проходять випробування на дослідних ділянках редакції журналу «Агросвіт України». Результати обнадійливі.

Про методику їх застосування читайте в наступних номерах журналу «Агросвіт України». Деякі рекомендації вже надані в статті «Виноградарству в Україні процвітати».

«Гаупсин» і «Тріхофіт» мають широкий спектр застосування: виноградники,зернові, плодоягідні, баштанні та овочеві культури. Як і Мікро-Вітал їх можна застосовувати для переробки пожнивенних рештків, гною і підстилки на фермах.

Довідки за тел. 067-656-59-39.