Що треба і чого не варто робити ввечері перед сном

Хочете дізнатися, коли припинити пити каву і використовувати гаджети, щоб уникнути проблем зі сном? Як часто потрібно прати постільну білизну? Що перед сном краще не робити, а що робити необхідно?

Вчені теж намагалися знайти відповідь на ці питання, знайшли і розповіли, що робити. Ви можете використовувати їх відповіді, щоб позбутися від безсоння і підвищити якість сну.

1.                      Слідкуйте за споживанням кофеїну Дорослим краще обмежити споживання кофеїну до 400 мг в день. Пам'ятайте, вміст кофеїну може істотно відрізнятися в залежності від типу кави. Наприклад, 1,5 чашки кави з Starbucks містять 400 мг кофеїну, стільки ж речовини містять чотири чашки кави з McDonald's. Пропорційно із зростанням кількості зайвого кофеїну підвищується ризик виникнення головного болю і мігрені, з'являються судоми, дратівливість, розлад шлунка. В кінцевому рахунку це негативно позначається на сні.

2.                      Не переймайтеся занадто сильно чистотою. Група генетиків виявила, що в середньому у міському метро мешкає близько 600 різних видів мікробів. Перш ніж витягнути дезінфікуючий засіб для рук, майте на увазі: практично всі знайдені мікроби були абсолютно нешкідливі. Є дані, що свідчать про те, що регулярне вплив мікробів допомагає зберегти здоров'я нашої імунної системи, допомагаючи їй легше розпізнавати небезпечні мікроби в майбутньому. Це може частково пояснити, чому діти, які ростуть в оточенні тварин і в сільських районах, рідше хворіють на астму. Ми не закликаємо до антисанітарії. Ми говоримо про те, що надмірна турбота про чистоту може мати зворотний ефект.

3.                      Не вживайте ввечері алкоголь, якщо плануєте виспатися.

4.                      Пийте достатньо рідини Це життєво важливо. Наші тіла – це понад 70% води, а її недостатня кількість може призвести до головного болю, втоми, безсоння. Проте всупереч поширеній думці, вам не обов'язково випивати вісім склянок води в день. Певні продукти також є хорошим джерелом води, тому вживання більшої кількості цих продуктів може означати, що вам потрібно менше пити. Цвітна капуста, баклажани, перець і шпинат - 92% води. У моркві, зеленому горошку і навіть в картоплі води близько 79%. У компоті 99,9% води.

5.                      Робіть перерви в роботі з гаджетами. Багато з нас відволікаються від комп'ютерів, тільки щоб подивитися в телефон. В результаті - очі зудять, стають сухими, роздратованими. Робіть перерви, без потреби взагалі не дивіться на екрани, краще присвятіть вечір відпочинку.

6.                      Якщо ви вечеряєте в закладі, залиште третину їжі в тарілці Базові розміри порцій за останні 40 років дуже збільшилися. За даними "Американського журналу громадської охорони здоров'я", середній розмір порцій виріс на 138%. Тому будьте уважні до розмірів порцій, і якщо ви вечеряєте поза домом, то не варто з'їдати більше двох третин порції.

7.                      Прибирайте гаджети не пізніше за півгодини до сну Світло, яке випромінюють наші екрани, також скорочує виробництво мелатоніну, ключового гормону, який використовує наш мозок, щоб повідомити, що тілу пора готуватися до сну. Експерти рекомендують встановити суворе обмеження на використання гаджетів за півгодини до сну.

8.                      Переконайтеся в свіжості простирадла. Наші ліжка можуть перетворитися в «ботанічний сад» для бактерій і грибків всього за тиждень. Поєднання поту, лупи, пилку, ґрунту, пилу і безлічі інших речей може викликати хворобу.  Тому міняти постільну білизну потрібно не рідше разу на тиждень.

Наташа Рисєва

Звички, які знищують ваше здоров’я

Медпрацівники назвали кілька звичок, властивих багатьом. Ці звички, за словами фахівців, можуть поступово руйнувати людині здоров'я.

Однією з таких звичок є використання пластикових контейнерів. Їжа, яка зберігається в подібних контейнерах, може вбирати в себе хімічні речовини, які є компонентами пластика. Науково доведено, що ці речовини негативно впливають на гормональну систему і репродуктивне здоров'я. Особливо небезпечно класти в пластикову тару гарячу їжу.

Що ви думаєте, коли розглядаєте в дзеркалі своє відображення вранці? Вчені вважають, що використовувати дзеркало для критичної оцінки зовнішності дуже шкідливо - це удар по самооцінці, і при постійному повторенні може серйозно постраждати психіка. Наш мозок дуже вразливий, відзначають вчені. Треба вміти бачити перш за все свої переваги.

Також шкідливо вранці підніматися з ліжка з негативними думками. За словами психологів, мислення є важливим чинником того, як людина буде реагувати на різні ситуації протягом дня. Потрібно вчитися запасатися позитивною енергією і цінувати своє життя за те хороше, що в ній є.

Небезпечно пропускати прийоми їжі - не робіть цього, навіть якщо хочете схуднути. Саме завдяки регулярним, хоча і розумним прийомам їжі в організмі регулюється обмін речовин.  Голодні паузи спонукають тіло запасати енергію про запас, тобто, посилено збирати жир.

Ще одна поширена, але дуже шкідлива звичка - використовувати електронні гаджети вечорами.  Гаджети знижують вироблення мелатоніну, що регулює сон гормону. В результаті виникають проблеми із засинанням і якістю сну.  Вчені нагадують, що проблеми зі сном можуть сприяти порушенню імунітету, розвитку серцевих захворювань.

 

https://newsyou.info/5-povsednevnyx-privychek-unichtozhayushhix-zdorove

Медики розповіли про користь вина

Цей алкогольний напій відрізняється користю для організму.

У невеликих кількостях хороше вино не тільки не шкодить організму, але, навпаки, надає на нього благотворний вплив

Щороку виходить величезна кількість заголовків про корисні властивості вина для людського здоров'я. Але чи дійсно це так?  Чи дійсно газети говорять людям правду?

Позитивний вплив для людського здоров’я виходить з помірного споживання тільки натурального вина, що визначається Американської кардіологічної асоціацією, як 100-120 грам в день.

Вино сприяє довголіттю

У тих, хто п'є вино людей смертність на 34 відсотки нижче, ніж у людей, що п'ють пиво або інші спиртні напої.  Про це заявляє фінське дослідження, в якому взяли участь 2468 чоловіків протягом 29-річного періоду, опубліковане в Журналах Геронтології, 2007.

Знижує ризик серцевих нападів

Помірно п'ють люди, які страждають від підвищеного кров'яного тиску. Вони на 30 відсотків менше схильні до серцевого нападу, ніж ті, що не п'ють.  Таку інформацію опублікувала Гарвардська школа громадської охорони здоров'я в 2007.

Знижує ризик діабету 2 типу

Люди, що помірно п'ють, мають на 30 відсотків менший ризик розвитку діабету 2 типу, ніж непитущі.  У дослідженні брали участь 369 862 осіб в Амстердамському медичному центрі Університету VU.

Знижує ризик інсульту

Імовірність того, що в судинах утворюється згусток крові, падає приблизно на 50 відсотків у людей, які споживають помірна кількість алкоголю.  Про це говорить дослідження Колумбійського університету, в якому брали участь 3 176 чоловік за восьмирічний період.

Знижує ризик виникнення катаракти

Люди, що помірні п'ють, на 32 відсотки менше схильні до катаракти, ніж непитущі, а ті, хто вживає вино, на 43 відсотки менше схильні до розвитку катаракти, ніж ті, які пили в основному пиво.  В такому дослідженні брали участь +1379 осіб в Ісландії, і воно було опубліковано в журналі Nature, 2003.

Знижує ризик розвитку раку товстої кишки

Помірне споживання вина (особливо червоного) знижує ризик розвитку раку товстої кишки на 45 відсотків.

Знижує ризик серцево-судинних захворювань

Вино містить проціанідіни, які оберігають людину від великих проблем у серцево-судинної системи Про це говорить дослідження в Університеті королеви Марії в Лондоні, опублікованому в 2006.

Примітка: Не приймайте вино перед сном.

 

https://newsyou.info/mediki-rasskazali-o-polze-vina