Мотокультиватор РІНО переміг в змаганні відомий італійський мотокультиватор BENASSI

Мотокультиватор РІНО переміг в змаганні відомий італійський мотокультиватор BENASSI 

Якщо подивитися технічні характеристики мотокультиваторів РІНО і BENASSI, то при однаковій потужності двигунів ми не замислюючись віддамо перевагу італійському мотокультиватору BENASSI. 

Судіть самі. Наявність у мотокультиватора BENASSI коробки передач (дві швидкості вперед і одна назад) дозволяють розширити спектр робіт при обробітку ґрунту. З його допомогою можна виконувати культивацію, підгортання,поверхневий обробіток ґрунту, посадити і викопати картоплю. Двигун мотокультиватора BENASSI запускається з першого разу. Зовнішньо BENASSI виглядає значно солідніше РІНО.

Мотокультиватор РІНО може виконувати ті ж самі роботи, що і мотокультиватор BENASSI, але має тільки одну передачу – вперед і для підгортання, посадки та викопування картоплі потрібно встановити не тільки колеса, а і ходозменшувач. Двигун РІНО запускається з другого або третього разу.

Тож читаючи технічні характеристики усі переваги BENASSI зразу кидаються в очі, але на практиці все виглядає дещо інакше.

Цього року представники Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України провели змагання між мотокультиваторами BENASSI і РІНО. Результат цього змагання зруйнував прогнози навіть дуже досвідчених фахівців в області малої техніки.

Умови змагання були доволі складними. На першому етапі змагань потрібно було закультивірувати по 6 соток мотокультиваторами BENASSI і РІНО. Ґрунти на ділянках були змішані: суглинок, пісок і чорнозем. Окрім цього при культивації потрібно було маневрувати обходячи плодоягідні кущі і дерева.

Вже через 10 хвилин роботи мотокультиватор BENASSI почав помітно відставати від РІНО, а коли обробіток ділянки РІНО був завершений, то BENASSI обробив тільки 3,5 сотки.

Для чистоти експерименту на другому етапі змагань ми поміняли між собою людей, які управляли мотокультиваторами, але результат виявився майже той самий: BENASSI відстав від РІНО на 2,7 сотки.

На третьому етапі змагань потрібно було провести обробіток ґрунту за допомогою активного ротора забур’янених ділянок (висота бур’янів сягала до 1 метра). По завершенню роботи обома мотокультиваторами виявилося, що для BENASSI знадобилося в 2,2 рази більше часу ніж для РІНО. Тобто, при використанні активного ротора BENASSI відставав від РІНО ще більше, ніж при фрезеруванні.

На четвертому етапі провели обробіток ґрунту активними роторами по виораній цілині, яка нагадувала сполошні канави. РІНО справився з цією складною задачею без проблем і залишив після себе рівну ділянку, а BENASSI не зміг впоратися навіть частково.

Тепер давайте розглянемо причини програшу BENASSI.

1-ша і найголовніша причина - це невдала центрівка двигуна BENASSI над робочими фрезами, що створює додаткове навантаження на руки. У РІНО вертикальне розміщення поршня двигуна, що дало змогу забезпечити чудову центрівку двигуна над фрезами і зняти навантаження на руки.

2-га причина - це необхідність постійно тримати рукоятку щеплення BENASSI вижатою протягом усього робочого процесу, що призводить до великого навантаження на кисть руки. Саме це змушує періодично зупинятися для відпочинку, щоб розслабити руку. У РІНО відсутня рукоятка щеплення (щеплення відбувається за рахунок збільшення обертів як у бензопилі) і це дає можливість успішно керувати мотокультиватором РІНО не тільки жінкам, а навіть дітям 12-ти річного віку.

3-тя причина - трохи більші оберти фрез на BENASSI призводять до частих заривань на м’яких ґрунтах і це змушує доволі часто користуватися задньою передачею. Виводити BENASSI із заглиблення в грунт як РІНО за допомогою важеля регулятора глибини обробітку ґрунту неможливо із-за невдалої конструкції важеля і невдалої центрівки двигуна BENASSI. Окрім цього, щоб уникнути заривань при обробітку м’яких ґрунтів необхідно постійно розкачувати в різні сторони мотокультиватор BENASSI, що створює додаткове навантаження на руки. Мотокультиватор РІНО теж потрібно розкачувати в різні сторони на м’яких ґрунтах, але в два рази рідше ніж BENASSI. Та і виконується це без особливого навантаження на руки із-за чудової центрівки двигуна над фрезами.

4-та причина - це невдала конструкція барабанів активного ротора BENASSI, що робить неможливим його застосування на виораних ділянках по цілині, тому що він сприяє не вирівнюванню ділянки, а створенню додаткових канав. Що стосується активного ротора на РІНО, то він відмінно справляється з цією задачею.

Багато із перерахованих недоліків BENASSI мають і інші моделі цього класу італійського, німецького та словацького виробництва.

Аналіз цих змагань показав, що як це не дивно, але не завжди імпортна техніка краще вітчизняної і не завжди краще те, що дорожче.

Звичайно, існують моделі італійських, німецьких та словацьких мотокультиваторів, які не мають указаних недоліків, але це техніка професійного класу, яка за ціною різниться в рази.

Що стосується мотокультиватора РІНО, то у членів комісії є тільки два невеличких зауваження, які можна було б назвати побажаннями:

-       потрібно покращити конструкцію рукоятки подачі пального;

-       бажано замінити переднє опорне пластикове колесо на залізне прорезинене і більш широке.

Та навіть при цих зауваженнях мотокультиватор РІНО залишається неперевершеним у своєму класі, зберігаючи почесне звання «Кращий культиватор року».

Володимир Тарасюк, експерт дорадник

 

Придбати мотокульватор РІНО та начіпне обладнання до нього

 

Ви можете звернувшись за тел.:

097-233-91-32, 067-656-59-39,

095-548-05-28