Ліно-сол+ і Ріверм допомагають відродженню родючості ґрунту під картоплю та інші с/г культури

Сучасне інтенсивне землеробство привело до серйозних екологічних проблем, пов'язаних з деградацією ґрунтів і виснаженням їх родючості. Далеко не краща ситуація склалася на більшості дачних і присадибних ділянок. Хімічні засоби захисту рослин, мінеральні добрива, стимулятори росту, кислотні дощі, відсутність класичної сівозміни, оранка та перекопка негативно вплинули на родючість ґрунтів. В гонитві за врожайністю більшість аграріїв забуває про те, що ґрунт - це живе середовище, яке розвивається за своїми законами.

Чи замислюємося ми про те, що кожна частинка ґрунту містить величезну кількість живих організмів: мікрофлори, мікро - і мезофауни. Окрім цього, 9/10 усіх видів комах значну частину свого життя проводять у ґрунті. На 1м2 поверхні Землі знаходиться 2 кг біомаси живих організмів, а на 1га - до 20 т.

Сукупність усіх організмів ґрунту – це жива речовина ґрунту. З урахуванням генерації мікроорганізмів, річна продуктивність їх маси збільшується в десятки разів і досягає 192 т/га. Це свідчить про те, що продуктивність динамічної мікробної маси за вегетаційний період приблизно рівняється продуктивності надземної маси рослин.

Грунт без організмів - це труп. Визначаючи склад гумусу, фізико-хімічні показники, розчинені в кислотах або лугах фосфор і калій, ми залишаємо без уваги дію найбільш потужної сили - живої речовини ґрунту.

Органічна речовина - найважливіша складова частина ґрунту. Основою органічної речовини є гумус, який є джерелом харчування, як для рослини, так і для мікроорганізмів, а також формує структуру ґрунту підвищуючи його катіон-обмінні властивості за рахунок взаємодії з катіонами металів.

У структурованому біологічно активному ґрунті, шар товщиною 8 см і площею 1 га зв'язує азоту кг/га: пісок глинистий - 47,5; чорнозем - 1543,0.

Крім цього в структурованому ґрунті випадає підземна роса, яка доставляє ґрунту близько 60 кг азоту/1гa. Для гарного врожаю пшениці або буряка його потрібно 100-120 кг/га.

Фосфорної кислоти для гарного врожаю необхідно 300 кг/га. Піщаний ґрунт містить її близько 870 кг/га, чорнозем - 5400 кг/га. Калію витрачається 60-90 кг/га. Вміст його в ґрунті, у шарі товщиною 20 см, (кг/га): кам'янистому (скелястому) -300; глинистому - 4000; чорноземному - 18900.

Корні рослин проникають набагато глибше, отже, калію у своєму розпорядженні вони можуть мати в надлишку. На наших чорноземах ми не маємо недостачі й в інших елементах живлення.

Виходячи із цього, ми повинні навчитися використовувати багатство, що лежить у нас під ногами й навколишній атмосфері. Для цього необхідно змінити менталітет і усвідомити, що рослини можуть добувати харчування тільки в симбіозі з живою речовиною ґрунту.

Отже, біологічній активності ґрунту необхідно приділяти особливу увагу. Нашим деградованим ґрунтам після загальної хімізації, активність можна повернути із застосуванням багатокомпонентних бактеріальних або спеціальних біодинамічних препаратів.

Такими провіреними роками препаратами є Ліно-сол+ і Ріверм.

При внесенні Ліно-сол+ в комплексі (чередуючи) з Ріверм у ґрунт, важкодоступні для рослин з'єднання розпадаються на легкодоступні іони: Са2+, Mn2+, K+, Fe2+, Р043- і ін.

Майже 98% біоелементів ґрунту зосереджено в органічних залишках і важкорозчинних неорганічних з'єднаннях. Це великий резерв живильних речовин. При наявності Ліно-сол+ і Ріверм рослина може забезпечувати себе елементами живлення, які є в достатній кількості в ґрунті. У цьому випадку Ліно-сол+ і Ріверм виконують функцію носія іонів, прискорюючи їх переміщення із ґрунтового розчину в кореневу систему рослини, поліпшують фізико-хімічні властивості ґрунту, підсилюють діяльність мікроорганізмів, підвищують ефективність інших добрив.

Усі ці фактори обумовлюють родючість ґрунту, що сприяє росту й розвитку рослин.

Окрім цього Ліно-сол+ і Ріверм підвищують ефективність фунгіцидів, інсектицидів і гербіцидів і це дає можливість зменшити їх кількість як мінімум на 25-30%.

Для прихильників органічного землеробства варто знати, що Ліно-сол + - це оновлений препарат. Плюс означає збагачення витяжки різними формами хилатів і мікрофлори, яка сприяє отримати не тільки екологічно чистий продукт, але і допоможе відновити колишню родючість Вашої присадибної ділянки чи поля. Адже поняття рослина і земля нероздільні. Не дарма досвідчені садівники і городники готуються до нового врожаю з осені. Вони ретельно подрібнюють пожнивні залишки, бур'янисту рослинність, листя, гілочки, роблячи, різні компости і все це перемішують із землею. Досвідчені фермери всю солому залишають на полі, її дрібнять і дискують. Тим самим вони роблять «старт» для роботи мікроорганізмів, які і займаються «приготуванням» природного живильного середовища для Вашого майбутнього врожаю.

Допомогти і прискорити цей процес Ви можете використовуючи препарати Ліно-сол+ і Ріверм. При незначних витратах (3-4,5 літра на сотку робочого розчину) з розрахунку 1:50, іншими словами один літр Ліно-сол+ розводьте на 50 літрів води, це і є робочий розчин. Таким чином літрової пляшки вистачає обробити 50-60 соток суцільним методом, працюючи звичайним ранцевим обприскувачем. А через 7-10 днів обробити землю 2% розчином Ріверм. Цей простий прийом дасть старт «роботі» мікробам і спровокує проростання нової «хвилі» бур'янів. Знищивши які Ви отримаєте на своїй ділянці додаткові поживні речовини: вуглеводи, амінокислоти, вітаміни, органічні солі і т. д. І це все в такому вигляді, в якому легко засвоюється рослинами протягом вегетації. Ось чому висаджуючи розсаду навесні в такий ґрунт, Ви забезпечуєте стартове харчування і повноцінний розвиток рослин. Потім по вегетації обробляєте шляхом обприскування рослин препаратом Ліно-сол + з розрахунку 0,5-1 л на сотку (в залежності від густоти стояння рослин на Вашій ділянці) 3% розчином Ріверм за сезон до чотирьох разів з інтервалом 7-10 днів. Це дозволить рослинам отримати не тільки повноцінне харчування але і максимальний імунітет від «стресових» ситуацій (заморозки, посуха тощо) Обробку бажано проводити в ранкові години, в безвітряну погоду, при температурі від +10 С до +25 С. Препарати засвоюються рослинами протягом 3-4 годин. Якщо Ви застосовуєте Ліно-сол+ і Ріверм вперше, і у Вас є ще якісь сумніви в його життєтворній силі, то Ваші сумніви зникнуть в перший же сезон обробки. Бажаємо Вам не тільки високих, але і екологічно чистих врожаїв.

Навчальний центр сільськогосподарських дорадчих служб України рекомендує застосування Ліно-сол + в комплексі з рідким органічним добривом Ріверм в цілях: збільшення врожаю, отримання органічної продукції та покращення родючості ґрунтів. Їх варто застосовувати як при вирощуванні картоплі так і усіх інших сільськогосподарських культур та садово-декоративних насаджень.

Якість «Ріверму» і «Ліно-сол+» провірена роками, але підроблених фальсифікованих препаратів як всього іншого в Україні зараз безліч. Тож щоб не попастися на гачок лохотронщикам зателефонуйте до Дорадчої служби за тел. 067-656-59-39 і вас з’єднають з безпосереднім виробником, що забезпечить вам якість препарату і прийнятну цінову політику без накруток посередників.

Що стосується посадкового матеріалу картоплі, то тут  «Агросвіт України» рекомендує скористатися пропозицією переможців конкурсу «Краща продукція року», які вже майже чверть століття реалізують без нарікань від клієнтів посадковий матеріал картоплі більше 50 сортів.

Замовлення приймаються від 1 кг і до 200кг.

Наявність необхідних вам сортів картоплі уточнюйте за зазначеними телефонами. Тут є посадковий матеріал майже всіх сортів, які є в Україні.

Для придбання посадкового матеріалу картоплі звертайтесь за тел.:

(066) 224-13-04, (097) 842-10-25, (068) 773-53-07

Оксана Володимирівна (066) 224-13-04 (основний телефон)

Докладнішу інформацію по характеристиці сортів ви можете отримати зателефонувавши на вище зазначені номери телефонів.

Людмила Тарасюк, експерт дорадник