Найперспективніші сорти картоплі

Найперспективніші сорти картоплі

Інформація оновлена 2019 р.


 

 Після виходу статті «Вирощування органічної (екологічно чистої) картоплі» багато читачів журналу «Агросвіт України» звернулось до редакції з проханням допомогти їм придбати сучасні сорти надранньої картоплі.  На жаль, всі хто звернулись в квітні отримали негативну відповідь бо в Україні, Німеччині і Голландії на той період вже не було насіннєвого матеріалу надранніх, ранніх і середньоранніх сортів. Як кажуть в народі: «Готуй сані влітку, а воза взимку». Це в повній мірі стосується і заготівлі насіннєвого матеріалу картоплі.

В останні роки на українському ринку зростає попит на сорти картоплі голландської і німецької селекції. Тому не випадково багато читачів звертається до редакції з проханням надати інформацію про найперспективніші сорти, які пройшли апробацію в Україні.

Деякі з сортів голландської і німецької селекції вже знайшли всенародну популярність і вирощуються у всіх кліматичних областях України.

Найважливіша ознака сучасних сортів – стійкість до різних типів картопляної нематоди й раку картоплі, а деяких і до парші звичайної.

За підсумками 2011 року до найперспективніших сортів відносяться Бонус, Карлена, Аріель, Рів’єра, Каратоп, Моллі, Гала, Ероу,Агаве, Піроль, Талент, Романце, Роко.

 

Чипсові сорти

Бонус середньоранній столовий сорт картоплі. Завдяки зниженому вмісту цукрів, високому вмісту крохмалю (від16% і вище), а також слабкій тенденції до зміни фарбування після варіння, він є чудовою сировиною для виробництва чіпсів і сушеної картоплі.

 

Карлена - урожайний і якісний столовий сорт для раннього постачання ринку. Сорт придатний для вирощування під плівкою. Для розкриття максимального потенціалу врожайності ключову роль відіграє зрошення. Підходить для механізмів чищення картоплі, при цьому втрати при очищенні мінімальні.

 

Надранні сорти

Аріель - дуже ранній високоврожайний столовий сорт столового призначення. Колір бульби – жовтий, м’якоті – світло-жовтий, форма бульби – овальна. Сорт стійкий до картопляної нематоди, досить стійкий до паші й фітофторозу бульб, менш до фітофторозу листя. Зазвичай цей сорт накопичує врожай ще до появи фітофторозу, слабко розсипається при варінні, м'якуш бульби стійкий до потемніння після варки. Слід відзначити можливість отримання двох врожаїв протягом одного сезону; добре зберігається.

 

Рів’єра - дуже ранній високоврожайний сорт столового призначення, накопичує врожай до появи фітофторозу, має гарний товарний вигляд і гарні смакові якості. Форма бульби – округлоовальна, при варінні злегка розсипається. Є можливість одержання двох врожаїв.

 

Ранні сорти

Каратоп - ранній, урожайний і якісний столовий сорт для раннього постачання ринку свіжою картоплею. Характеризується значною часткою товарних бульб. Сорт придатний для пророщення, а також вирощування під плівкою.

 

Моллі - ранній урожайний сорт, що має високу частку товарних бульб, який призначений для раннього постачання ринку свіжою картоплею. Сорт характеризується відмінними смаковими якостями й привабливим зовнішнім виглядом бульб.

 

Гала - урожайний сорт, який призначений для раннього постачання ринку свіжою картоплею. Сорт відрізняється відмінними кулінарними якостями й привабливим видом бульби. Моллі придатний для вирощування під плівкою.

 

Ероу - ранній високоврожайний сорт столового призначення, накопичує врожай до появи фітофторозу, стійкий до потемніння після варки, не розварюється, має гарний товарний вид і гарні смакові якості. Бульби великі, жовті з білою м’якоттю. Є можливість одержання двох врожаїв.

 

Середньоранні сорти

Карлена - високоякісний середньоранній столовий сорт, що характеризується раннім клубнеутворенням і значною часткою товарних бульб. Дуже підходить для виробництва чіпсів у першій половині сезону переробки, має гарні результати по виготовленню сушених продуктів і картоплі фрі протягом усього сезону. Уже в ранній фазі має відмінний смак. Має розваристу текстуру і майже не темніє після варіння.

 

Бонус – середньоранній столовий сорт картоплі. Завдяки зниженому вмісту цукрі, високому вмісту крохмалю (від16% і вище), а також слабкої тенденції до зміни фарбування після варіння, він є чудовою сировиною для виробництва чіпсів і сушеної картоплі.

 

Агаве – високотоварний середньоранній столовий сорт із гарною овальною формою бульб. Бульби стійкі до механічних ушкоджень, тому мають ідеальну придатність до пакування і транспортування. Бульби мають дрібні вічка, мають незначну схильність до чорної плямистості й до потемніння в сирому виді, що створює ідеальні передумови для механічного очищення шкірки.

 

Середньостиглі сорти

Піроль – середньостиглий столовий сорт, прекрасно використовується для виробництва чіпсів і сушених картофелепродуктів. Низький вміст цукрів залишається в період зберігання стабільним, що дозволяє використовувати бульби для переробки навіть після тривалого зберігання. Завдяки високому вмісту сухої речовини й незначного вмісту цукрів Піроль знаходить своє застосування також для вироблення картофелепродуктів. При переробці має гарний вихід готової продукції. Має чудові смакові якості, розваристу текстуру, містить 17-19% крохмалю.

 

Талент – середньостиглий столовий сорт, рекомендований для переробки на картоплю фрі й сушену картоплю. Сорт характеризується надзвичайно низькою схильністю до чорної плямистості. Поєднуючи в собі дуже низьку тенденцію до потемніння бульб у сирому виді й після варіння, високу стабільність якості й чудовий смак. Талент має багатостороннє використання. Бульби мають дуже гарні смакові якості й розваристу текстуру після варіння.

 

Романце середньостиглий високоврожайний сорт, що показує у своїй групі дозрівання відносно пізній строк спілості. Романце характеризується гарними червоними бульбами з гарним смаком і високою стабільністю якості. Сорт рекомендують для пакування і транспортування. Має гарні смакові якості, переважно тверду текстуру після варіння. Бульби слабко темніють після варіння, містять приблизно 14% крохмалю.

 

Роко - середньостиглий високоврожайний сорт столового призначення, що має гарні смакові якості, стійкий до потемніння після варіння, дуже добре зберігається, дає однорідні бульби яскраво-червоного забарвлення з білою м’якоттю, засухостійкий.

 

За тел.  в роздріб від 1 кг до 200 кг 066-224-13-04, 050-352-46-56, 097-842-10-25, 068-773-53-07  можна придбати посадковий матеріал картоплі та отримати консультацію по вирощуванню органічної (екологічно чистої) картоплі.