Висаджування саджанців горіха волоського

Висаджування саджанців горіха волоського

 

В Україні реалізується безліч саджанців горіха волоського (грецького), але тільки до 15% із них щеплені, а інші сіянці. Ще складніша ситуація з державним відшкодуванням 58% затрат на закладання горіхових садів. Переважна більшість реалізаторів саджанців горіха волоського не мають можливості надати необхідні супроводжувальні документи для отримання державного відшкодування.

У нашому розпліднику Ви зможете придбати щеплені сортові саджанці волоського горіха високої якості, які внесені в Державний реєстр України, та дізнатися, як посадити горіховий сад. Наші сорти горіха волоського годяться для всіх кліматичних зон України. За необхідності Вам посадять Ваш горіховий сад, нададуть допомогу в оформленні документації на сад та нададуть супровід у розвитку саду протягом п’яти років. Саме тому наш розплідник лідирує в конкурсі «Краща продукція року» серед фірм, які спеціалізуються на продажу саджанців горіха волоського.

 

Горіх волоський - одна з найцінніших сільськогосподарських культур. Збільшити обсяг виробництва, можна тільки перейшовши на сортову щеплену культуру, що гарантує одержання високих і стабільних урожаїв.

Для вирощування горіха волоського, за умови гарного дренажу, підходить майже будь-який ґрунт.

Чим більше дерево, тим товщий шар йому потрібен для обробки родючого добре дренованого ґрунту. Загальну уяву про природний дренаж саду можна отримати за допомогою простих спостережень. Якщо ґрунт важко скопувати, земля дуже ущільнена й після дощу на ній залишаються калюжі, це вказує на великий вміст у ній або в підґрунті глини. Як наслідок, вода дуже повільно усмоктується в ґрунт і настільки ж повільно йде з неї. Такий тип ґрунту можна поліпшити за допомогою органічних добрив - компосту, гною чи торфу.

Горіховий сад висаджують на багато років, а тому важливо заздалегідь і дуже ретельно підготувати ґрунт. Насамперед ділянку необхідно очистити від бур'янів. Найкраще це зробити за допомогою швидкісної ґрунтообробної техніки ВАТ «Хмельниксільмаш» з наступним (через два тижні) боронуванням в два сліди. Якщо ж ділянка дуже засмічена, то можна застосувати осінню і весняну культивацію. Боронування в два сліди проводять безпосередньо перед висаджуванням саджанців. Застосовуючи органічне землеробство (садівництво), не рекомендується застосовувати оранку і гербіциди.

Насадження щепленого волоського горіха високоефективні тільки тоді, коли закладені великі масиви, площею не менше 50 га. Це пов'язане з тим, що у великих садах можна ефективно застосовувати техніку не тільки в догляді за деревами й ґрунтом, але й під час збирання й обробки продукції.

З огляду на те, що волоський горіх відрізняється від інших фруктових дерев значно більшими розмірами, велике практичне значення має визначення площі його живлення. Рекомендуються наступні схеми посадки при вирощуванні на малопродуктивних й недостатньо вологозабезпечених ґрунтах 8?8 або 8?10.

До початку плодоношення волоського горіха сад рекомендується ущільнювати фруктовими насадженнями: персик, слива, вишня й т.п., також посівами бобових-культур: квасоля, спаржа, горох і т.п. чи багаторічними бобовими травами.

Розмір посадкової ями - це один з основних факторів. Яма потрібна не тільки для розміщення коріння саджанця. Вона має вмістити родючий ґрунт для дерева на найближчі роки. Це дуже важливо за висаджування горіхового саду на малородючих суглинистих і піщаних грунтах.

Рекомендуються розміри посадкової ями (довжина, ширина і глибина) 40?40?80 см.

Сучасні методи виробництва щеплених саджанців волоського горіха дають змогу робити насадження: навесні, восени й навіть влітку. Для висаджування горіхів у літній період саджанці вирощують у спеціальних контейнерах. Вирощування в контейнерах дає змогу зняти стрес під час пересаджування саджанця, повністю унеможливлює травмування кореневої системи. Липень і серпень найбільш сприятливі місяці для літнього висаджування саджанців, та це не означає, що їх не можна висаджувати і в інші терміни. Саджанці вирощені у контейнерах можна висаджувати з ранньої весни до пізньої осені, а якщо зима тепла, то і взимку.

Для забезпечення умов продуктивного росту кореневої системи волоського горіха в посадкові ями необхідно вносити 10-15 кг перегною або компосту, 40-60 г діючої речовини фосфорних і 20-30 г калійних добрив та 6-8 кг цеоліту (фракція 5-10 мм), ретельно перемішавши із землею у нижньому шарі ями та залити водою 30-40 літрів. Все це зробити за 2 дні до висаджування.

Органічне добриво, як ніщо інше поліпшує структуру грунту, робить важкі ґрунти більш піддатливими для обробітку, а легкі ґрунти краще тримають вологу.

Закарпатський природний цеоліт має багатий склад мікроелементів, працює в грунті до 10 років. Цеоліт є резервуаром води і підтримує необхідну вологість грунту. 6-8 кг цеоліту може утримувати 4,2-5,6 л води. При поливі він вбирає вологість в себе, а потім поступово в необхідних кількостях віддає дереву. У нових кліматичних умовах, при подальшому потеплінні в Україні цеоліт не тільки забезпечить нормальний розвиток саджанців, а і заощадить ваші гроші на поливах. Під дією цього мінералу зменшується вимивання азоту з грунту, підвищується водна місткість дерново-підзолистих, супіщаних і низькородючих грунтів.

Варто також пам’ятати, що завдяки внутрішній пористій будові цеолітів підвищуються аераційні властивості чорнозему і важких глинистих грунтів, земля стає пухкішою і вологопроникною.

Глибина висаджування має велике значення. Мілко посаджене дерево погано приживається, відстає в рості, коренева система часто страждає від посух і сильних морозів.

Занадто глибокі висаджування створюють для дерев неприродні умови. Вони погано розвиваються й пізно вступають у пору плодоношення.

За правильної глибини висаджування кореневу шийку (перехідна зона від штампа до кореневої системи) розташовують вище рівня ґрунту на 3-5 см.

Коріння не повинно торкатися мінеральних добрив, щоб не було опіків.

Під час транспортування й рознесення саджанців не можна допускати підсушування корінців, оскільки це може різко знизити приживлюваність, тому рекомендується саджанці перед висаджуванням помістити на 10-12 годин у воду. Корисний також і такий нескладний прийом. Перед висаджуванням коріння садженця занурюють у бовтанку із 1/3 глини, 1/3 коров’яку і 1/3 чорнозему.

Застосування органічного добрива «Ріверм» значно спрощує технологію висаджування саджанців горіха волоського.

Перед висаджуванням коріння саджанців занурюють в 1% розчин «Ріверм» на 6-8 годин. Температура розчину 18-22°С. Перед застосуванням ємкість з препаратом «Ріверм» необхідно потрусити, щоб збовтати рідину. Тару (відро, каструлю тощо) наповніть чистою водою і додайте в неї препарат «Ріверм» із розрахунку 100-150 мл на 10 л води. Варто завжди пам’ятати, що «Ріверм» заливають у воду, а не навпаки. При цьому вміст розчину не можна перемішувати протягом 5-10 хвилин. Через 10 хвилин розчин перемішати і помістити в нього коріння саджанців. Об’єм розчину має бути таким, щоб покривалось коріння саджанців. Через 6-8 годин саджанці готові до висаджування без замочування у воді і занурення в бовтанці.

З появою листя саджанці обприскують 1—1,5% розчином «Ріверм».

Саджанці, вирощені в контейнерах, висаджують разом з контейнерною землею, рясно поливають і обприскують листя 1% розчином «Ріверм».

Застосування органічного добрива «Ріверм» не тільки скорочує і спрощує процедуру підготовки саджанців до висаджування, а і сприяє кращій пристосованості їх до примх погоди, поліпшує приживлюваність та стимулює розвиток.

Впливає на приживлюваність саджанців і те, як ми розміщуємо у посадковій ямі коріння. Коріння саджанців у посадковій ямі має розташовуватися вільно (у розправленому стані). У центрі насипте горбок. Родючий верхній шар не змішуйте з нижнім. Перемішайте із ґрунтом на дні ями цеоліт і компост (перегній). Помістіть саджанець у яму на горбок, потім поступово засипте кореневу систему родючим ґрунтом, струшуючи саджанець щоб земля заповнила всі порожнечі в ямі. Яму добре ущільнюйте ґрунтом навколо кореневої системи й знову підсипте пухким ґрунтом, вирівняйте ґрунт, зробіть лунку для поливу і рясно полийте водою 20-40 л. Після поливу замульчуйте перепрілим гноєм, компостом або торфом в радіусі 0,5 м шаром 10-12 см, стежачи за тим, щоб навколо стовбура на 3-5 см залишався чистий простір - це оберігає основу стовбура від зараження грибковими хворобами. Для кращого збереження вологи поверх перепрілого гною (компосту чи торфу) накрийте скошеною травою.

Промислові насадження волоського горіха закладаються за попередньо розробленими проектами, у яких передбачаються виконання всього комплексу агротехнологічних вимог, що забезпечують високу продуктивність.

Наш розплідник надає комплекс послуг з проектування, висаджування, агротехнологічного супроводу садів волоського горіха з наступною реалізацією вирощеного врожаю.

Проектування горіхових садів та інші супроводжувальні документи потрібні для отримання від держави відшкодування 58% затрат на закладання горіхових садів. Що стосується селян і дачників, то їм такий супровід документів не потрібний.

 

За додатковою інформацією та придбанням щеплених саджанців горіха волоського звертайтесь за телефонами:

097-233-91-32, 067-656-59-39,

095-548-05-28,095-548-06-87.

Доставка по всій Україні.

 

За додатковою інформацією з питань придбання агрегатів швидкісного обробітку грунту, які заощадять ваші кошти, та отримання кваліфікованої консультації зі збереження цінності грунтів і органічного землеробства звертайтесь до ВАТ «Хмельниксільмаш»:

097-233-91-32, 067-656-59-39

Доставка по всій Україні.