Скороплідний волоський горіх Ідеал - це обман

Інтернет, газети, журнали переповнені інформативними матеріалами по сорту волоського горіха Ідеал. На жаль, у більшості випадків - це звичайний обман.

«…Деякі плодові культури, особливо на ранніх етапах культури, при просуванні в нові регіони, при відсутності клонованих саджанців, вирощують із насіння, наприклад, волоський горіх, фундук, абрикос, персик. Однак їх сіянці в більшій або меншій мірі відрізняються від материнської рослини, і називати насіннєве потомство іменем вихідного сорту, дорівнюючи їх друг до друга, неправильно.

Сорту Ідеал відповідає тільки його вегетативно розмножене потомство, якого в Україні немає. Завозили Ідеал до нас у вигляді горіхів, і те, що культивують під цим іменем, - є насправді другим-третім-четвертим і наступним його насінним поколінням, у більшій або меншій мері, що зберегли ознаку скороплідності.

Взагалі, перші нащадки сорту Ідеал у більшості регіонів України уступали аборигенним формам волоського горіха по пристосуванню до місцевих умов.

Скороплідні форми грецького горіха відрізняються від типових форм раннім вступом у плодоносіння, високою продуктивністю, низькорослістю. Вони викликають безсумнівний інтерес для садівників-аматорів і створення товарних насаджень, завдяки високій зимостійкості, якості горіхів (тонка шкарлупа, високий вміст ядра), більш низькою, у порівнянні із привитими горіхами, собівартості посадкового матеріалу. У результаті потепління світового клімату зростає ймовірність екстремальних проявів погоди, різних природних аномалій, здатних завдати шкоди горіховим насадженням. У таких умовах популяції сіянців будуть більш стабільними у плані плодоношення.

Таким чином, скороплідний горіх заслуговує на увагу й здатний внести свою лепту в підвищення добробуту українців…»

Н.Меженський - доктор с.-г.н.

 

Думаю що всім зрозуміло, що як такого сорту Ідеал в Україні немає. Що ж стосується інших його форм, те й отут далеко не всі гладко…

По-перше, розмір горіха не відповідає європейському стандарту і збути його практично неможливо (хіба що самому спробувати продати на базарі).

По-друге, із придбаних вами саджанців тільки 30-40% будуть відповідати тому, що говорить продавець (із-за запилення з іншими формами горіхів).

В третіх, нас очікує не потепління, бо Планета поступово з осені 2016 року вступає в малий льодовиковий період при якому будуть виживати тільки зимостійкі сорти грецького горіха. Докладніше про це Ви можете ознайомитись на нашому сайті в розділі публікацій неймовірно, але факт http://www.auv.com.ua/39-sectionchief/unbelievablebuttrue/11-2017-02-22-15-40-01

Щоб розібратися у всіх нюансах і не виявитися лохом при покупці саджанців настійно рекомендуємо уважно ознайомитися з найцікавішими матеріалами по волоському горіхові сформованому Національною асоціацією сільськогосподарських служб України. І справа тут не тільки в сорті Ідеал, Вас можуть «розвести» (обдурити) і на інших сортах волоського горіха. Тільки ерудована людина може протистояти цієї навалі фальсифікату, який складає в Інтернеті 98%.

Зміст інформації, що розміщена на диску:

- Селекції та сорти грецького горіха, які можуть плодоносити на усіх теренах України.

- Закладка горіхових садів - перспективний напрямок у садівництві на найближчі 40-50 років.

- Горіхи, що не бояться найлютіших морозів .

- Уникнення фальсифікату при виборі саджанців грецького горіха (інформація надається вперше в Україні).

- Щеплення грецького горіха.

- Посадка саджанців грецького горіха. Перевага літніх посадок.

- Подолання стресу та забезпечення 99-100% приживлюваності при висаджуванні саджанців (інформація надається вперше в Україні).

- Вимоги до ґрунту, тепла, освітлення і вологи.

- Формування крони і обрізка, лікування ран, уникнення фальсифікату серед садових замазок, який складає 99,6% (інформація надається вперше в Україні).

- Голландська технологія закладання горіхових садів, яка дозволяє повернути витрачені гроші за 3-4 роки за рахунок змішаної (сумісної) посадки (інформація надається вперше в Україні).

- Догляд за горіховим садом.

- Малозатратна технологія обробітку ґрунту в міжряддях, яка суттєво покращує родючість ґрунтів з застосуванням активного ротора (інформація надається вперше в Україні).

- Використання органічних добрив для збільшення рентабельності горіхових садів та отримання статусу органічна продукція(інформація надається вперше в Україні).

- Прискорення плодоношення горіхових садів на 2 роки (інформація надається вперше в Україні).

- Шкідники і хвороби та боротьба з ними.

- Захист горіхових садів від вимерзання в зимовий період та покращення їх зимостійкості (інформація надається вперше в Україні).

- Чому не варто закладати промислові сади скоростиглими і низькорослими горіхами типу «Ідеал» і їм подібним (інформація надається вперше в Україні)?

- Високоефективне рідке органічне добриво «Ріверм» - найкращий помічник для садоводів, овочеводів і рослинників.

- Механічна і ручна лущілки грецького горіха продуктивністю до180 кг/час. (Новинка в Україні). Ціна доступна для селян і підприємців.

Диск з цією інформацією (в повному обсязі 171 сторінка), а також саджанці щеплених сортів грецького горіха, які можуть плодоносити на усіх теренах України можна замовити за тел.:

097-233-91-32, 067-656-59-39,

095-548-05-28, 095-548-06-87.

Скачування диску через файл обмінник займає 2 хвилини.

Якщо Вам після ознайомлення з наданою інформацією буде щось незрозуміло чи викликатиме сумнів, то зателефонуйте за вище зазначеними телефонами і Ви отримаєте професійну консультацію від Національної асоціації сільськогосподарських служб України.

 

Консультації проводяться з 10.00 до 21.00 (без вихідних).