Крапельне зрошення в садівництві, ягідництві і овочівництві

Крапельне зрошення в садівництві, ягідництві і овочівництві

 

 Робота по догляду за садом, ягідними культурами, овочевими культурами чи на присадибній ділянці не завжди буває легкою і не завжди приносить результати на які сподіваються господарі. В жарку пору року найактуальнішим є питання поливу або зрошення.

Якщо говорити про традиційну систему поливу через поливні шланги, то це – покрита кіркою земля, мокрі доріжки в зоні поливу, вода, що капає з рослин, брудні шланги і т.д. Для поливу газону та клумб зручний та ефективний метод дощування, а от для плодових дерев, ягідних та овочевих культур ідеальним рішенням є використання систем крапельного поливу через крапельні стрічки.

Саме про системи крапельного зрошення ми трохи і поговоримо. Це достатньо новий метод поливу. Крапельне зрошення вперше в промислових масштабах було використано в 50-х роках минулого століття в Ізраїлі, а отримані результати спонукали швидкому поширенню цього способу поливу. За даними спостережень, прибавка врожаю при крапельному зрошенні в порівнянні з дощуванням досягає на плодових деревах та виноградниках 20—40%, на овочевих культурах 50—80%, при цьому овочі дозрівають на 7—10 днів раніше звичайного терміну.

Система крапельного поливу потребує певних матеріальних та часових витрат (як і будь-яка інша), але й розрахована на термін служби не на один рік. Якісні матеріали не можуть коштувати дешево, а дешеві взагалі не варто купувати. Наші менеджери-практики Вам запропонують якісні комплектуючі та крапельну стрічку в широкому асортименті та за доступною ціною.

Суть крапельного зрошення – в дозованій подачі води в прикореневу частину рослин, що дозволяє підтримувати вологість прикореневого шару на протязі всього вегетаційного періоду на оптимальному рівні. Зволоження ґрунту при цьому методі відбувається на капілярному рівні і при цьому зберігаються оптимальні водно-фізичні властивості грунту. Швидкість розповсюдження методу крапельного поливу обумовлена як підвищенням врожаїв, так і можливістю повної автоматизації процесу в домашніх умовах, економією води, добрив, ручної праці, часу.

Плюсы крапельного зрошення:

-                     подача води відбувається повільно, безпосередньо в прикореневу зону рослин;

-                     міжряддя або доріжки залишаються сухими;

-                     поливати рослини можна цілодобово;

-                     разом з поливом можна вносити добрива;

-                     зволожується тільки грунт в прикореневій зоні, а сама рослина не змочується;

-                     полив можна проводити незалежно від погодних умов;

-                     одночасно можна поливати рослини, вносити добрива і збирати врожай;

-                     оскільки зволожуються тільки рядки – міжряддя залишаються сухими і відповідно зменшується та пригнічується ріст бур’янів;

-                     є можливість повної автоматизації процесу поливу;

-                     можливо контролювати кількість води;

-                     значна економія часу та сил.

Для організації простої системи крапельного поливу на присадибній ділянці потрібно небагато: джерело води (бочка на висоті, насосна станція, водопровідна мережа і т.д.), кран, фільтр, магістральний трубопровід, крапельна стрічка, з’єднувачі та заглушки. Нічого придумувати не потрібно – всі компоненти продумані і існують в широкому асортименті, а складання системи нагадує конструктор. Також існують готові набори крапельного поливу «Дачник», «Грядка 50», «Грядка 20», до складу яких входять тільки якісні комплектуючі. Коротко оглянемо кожен компонент системи.

Джерело водопостачання.

Зазвичай на невеликих присадибних ділянках використовують бочки підняті на висоту від 1,5 метри. Також зручно використовувати насосні станції та водопровідну мережу. Слід пам’ятати про обмеження максимального тиску в 1 Атм в системах крапельного поливу де використовують саме крапельну стрічку. Для домашнього використання в якості джерела води не варто використовувати воду з відкритих водойм, так як така вода містить зелені водорості які різко обмежують термін служби крапельної стрічки.

Крапельна стрічка.

Це головний елемент системи. На сьогоднішній день в Україні існує велика кількість пропозицій по крапельній стрічці різних виробників, для різних умов та різної якості. Одним із варіантів, Вам запропонують стрічку Т-Таре (ті-тейп) виробник John Deere Water S.A.S. (США), а виробництво знаходиться у Франції. Саме з цієї стрічки почалася в 1998 році історія крапельного зрошення в Україні, і на сьогодні це найбільш востребована стрічка. Характеристикою стрічки є її діаметр (зазвичай 16мм), товщина стінки (вимірюється в mil: 5 mil-125мікрон, 6 mil-150мікрон,7 mil-175мікрон, 8 mil-200мікрон), відстань крапельницями (система каналів для води та отвір для викапування), водовилив (вказується виробником в літрах за годину на 100 метрів стрічки при тиску в 0,55 bar).

Для того щоб не заблукати в цифрах і значеннях раджу дотримуватись наступних загальних рекомендацій:

-                     відстань між крапельницями підбирають в залежності від типу ґрунту, а не від схеми посадки та виду рослин. Для пісчаного ґрунту крок крапельниць 10-15см, для чорнозему – 15-20 см, для глинистого – 20-30 см. Наприклад, на чорноземі при кроці отворів в стрічці 15-20 см буде утворюватись суцільна мокра доріжка шириною 35-45 см в якій і будуть рости рослини. А відстань між рослинами в ряді може бути і 10 см, і 50 см, і 1 м і т.д.;

-                     термін служби стрічки на 90% залежить від якості води, а не від товщини стінки. Тому не варто «гнатися» за товщиною стрічки, достатньо 5-6 mil;

-                     в Україні взагалі вода достатньо жорстка і тому, навіть при наявності фільтрів тонкої очистки, варто розраховувати на термін служби стрічки 1-3 роки. При м’якій воді термін використання може бути подовжений;

-                     стрічку варто вкладати на грунт водовипусками догори: осад що осідає на низ не буде закупорювати водовиливи;

-                     по закінченню сезону варто провести промивку, очищення стрічки та прибрати її з ділянки.

Дисковий або сітчатий фільтр.

Він подовжить термін служби крапельної стрічки, оскільки вода може вміщувати різне сміття: пісок, водорослі, шматки іржі тощо. Зрозуміло, що з часом капіляри все ж перестануть працювати: в першу чергу за рахунок жорсткості води. Вартість фільтра можна порівняти з сотнею метрів стрічки, тому вибір — купувати фільтр або міняти стрічку — лишається за вами.

Регулятор тиску.

Якщо у водопроводі, до якого ви плануєте підключити систему полива, тиск перевищує 100 кПа (1 атм), тоді обов’язково потрібно використовувати редуктор тиску або в ручному режимі краном понизити тиск до допустимого рівня.

Труба для трубопроводу.

Для забезпечення водою грядки площею 3 сотки, достатньо труби із поліетилену низького тиску діаметром 20-32 мм.

Штуцера (фітинги, стартконектори) для приєднання стрічки до трубопроводу.

Фітинг — пластмасовий з‘єднувач для з‘єднання крапельної стрічки з магістральним трубопроводом. Фітинги для крапельних стрічок бувають з піджимними гайками, з гумовими ущільнювачами і без них, а також з краниками. Фітинги з краниками використовують для забезпечення поливу рослин, що потребують різної кількості вологи, а також для перерозподілу тиску води.

Крани, з‘єднувачі, коліна, заглушки, трійники, ущільнювачі та інша периферія використовується для зручності при монтажі та розводці систем поливу на ділянці.

Бажаємо приємної та плідної праці на Вашій ниві. А наші крапельні системи нехай збережуть ваш час та зусилля. Гарних Вам врожаїв.

 

Скориставшись вище викладеними рекомендаціями, Ви можете за нижче зазначеними телефонами замовити усе необхідне обладнання для крапельного зрошення і виконати усі роботи самостійно.

На ринку України є безліч пропозицій по облаштуванню крапельного зрошення.

Та завжди виникає питання: на скільки якісно вони можуть це зробити? Ми ж можемо представити ділянки з повним показом в дії з крапельним зрошенням і спреєм, що виконані нами. Це буде найкращим підтвердженням якості нашої роботи.

На промислових ділянках: в садах, ягідниках, виноградниках чи при вирощуванні овочевих культур ми надаємо послуги по встановленню крапельного зрошення або спрей в повному об’ємі за доступними цінами з повним супроводженням.

Скориставшись цією пропозицією Ви будете задоволені нашою роботою.

Для придбання систем крапельного зрошення та облаштування його в Вашому господарстві звертайтеся за тел.:

067-656-59-39, 097-233-91-32, 095-548-05-28, 095-548-06-87.

E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.