Спека не перешкодить отримати високі врожаї

Спека не перешкодить отримати високі врожаї 
 
 
У багатьох статтях, надрукованих в журналі «Агросвіт України» за останні роки, автори звертали увагу на зміну клімату на Планеті в бік потепління. Багато країн опинилось в складному становищі очікування постійних катастроф. 

В Україні теж заскиглили урядовці, пояснюючи зниження врожаїв несприятливими кліматичними умовами. Та це далеко не так. На відміну від багатьох інших країн, зміна клімату на користь Україні. Відкрились можливості для культивування нових видів рослин, про вирощування яких ми раніше не могли і мріяти. Я не здивуюсь, якщо через кілька років побачу не в Криму і не на Херсонщині, а під Києвом бананові плантації. А чому б і ні? Якщо вже нині деякі аматори на своїх дачних ділянкам у відкритому грунті вирощують банани заввишки 1,5 метра.

Деякі фермери Херсонщини скаржились на те, що їхні кавуни, дині, помідори та інші овочеві культури попеклися від спеки, яка сягала 30-35?С. У низьких врожаях зернових і садових культур теж звинувачують спеку. Чи не дивно: в Туркменії ніщо не печеться і при 48?С, а для нас 30-35?С уже лихо.

Звичайно, можна було б пробачити такі висловлювання безпорадним урядовцям та «горе-науковцям», бо вони дуже далекі від реального життя, але фермеру, селянину чи дачнику, який читає журнал «Агросвіт України», має бути соромно за свою безпорадність.

Із номера в номер в журналі надають інформацію про новітні агротехнології, які дають змогу отримувати стабільні врожаї в нових кліматичних умовах.

Настав час забути традиційні технології з використанням оранки, застосування пестицидів, інсектицидів та інших отрутохімікатів. У нових кліматичних умовах, при подальшому потеплінні на Планеті, тільки органічне землеробство може забезпечити стабільні врожаї, які можуть бути значно кращими, ніж при застосуванні традиційних агротехнологій.

За допомогою двох препаратів можна не тільки побороти спеку, а і отримати високі врожаї органічної продукції. Це Закарпатський природний цеоліт і органічне добриво Ліно-сол+, які на конкурсі «Краща продукція  року» визнані кращими препаратами для органічного землеробства.

 

 

Використання цеоліту в овочівництві, квітникарстві та садівництві забезпечує високу схожість насіння, прискорює зростання, розвиває потужну кореневу систему. Впродовж багатьох років цеоліт підвищує врожайність плодово-ягідних культур, скорочує терміни достигання. Він має багатий склад мікроелементів, працює в грунті до 10 років. Цеоліт є резервуаром води і підтримує необхідну вологість грунту, при поливі він вбиратиме вологу в себе, а потім поступово в необхідних кількостях віддає рослинам (один кілограм цеоліту здатний ввібрати близько семисот грамів води). Цеоліт перешкоджає накопиченню в рослинах токсичних речовин (нітратів, радіонуклідів), важких металів, що дуже важливо для виробництва екологічно чистих продуктів. Під дією мінералу зменшується вимивання азоту з грунту, підвищується водна місткість дерново-підзолистих, супіщаних і низькородючих грунтів. Завдяки внутрішній пористій будові цеолітів підвищуються аераційні властивості чорнозему і важких глинистих грунтів, земля стає пухкішою і повітропроникною. Цеоліт можна використовувати разом з іншими органічними добривами. Він добре розкислює кислі грунти.

Ліно-сол+ - рідке, органічне, універсальне добриво, яке може використовуватися для всіх видів культур (польових, плодових, овочевих та ін.) Ліно-сол+ сприяє стійкості сільськогосподарських культур до низьких температур та посухи, забезпечує відновлення родючості ґрунту, підтримує біологічний ритм життєдіяльності клітини. Ліно-сол+ є засобом виведення з рослин токсичних речовин, підвищення їх імунітету, що в свою чергу забезпечує якість продукції.

Ліно-сол+ має хороші фунгіцидні властивості, захищаючи рослини від сірої прикореневої гнилі, борошнистої роси та інших грибкових захворювань. Він добре поєднується з іншими засобами захисту рослин.

Майже кожен рік аграрії зіштовхуються з проблемою дотримання термінів сівби як озимих, так і ярових культур. Особливо це стосується південних регіонів. Як тільки настає час сівби, обов'язково починається посуха. Виникає дилема — сіяти в суху землю, чи чекати дощу. В такому разі найдоцільніше обробити насіння перед висіванням робочим розчином Ліно-сол+.

Обидва препарати настільки універсальні, що їх можна застосовувати як в рослинництві, так і в тваринництві, птахівництві та рибництві. Навіть для бджіл від них велика користь. А найголовніше те, що ці препарати дають можливість вирощувати органічну продукцію, а це Ваше здоров'я.

На відміну від уряду, редакція не прагне зробити все можливе, щоб нас знову стало 52 млн. Ми вважаємо, що краще нехай в Україні залишається 46 млн, але щоб довголіття було на рівні з високорозвиненими країнами світу.

Звичайно, на ринку України існує безліч й інших органічних добрив. На конкурс «Краща продукція року» було подано 15 заявок, але 13 з них «зійшли з дистанції», дізнавшись, що їхні препарати перевірятимуться конкурсною комісією за двома показниками: чи справді це стимулятор росту і чи накопичуються в рослині шкідливі речовини, які негативно впливають на наше здоров'я.

Це говорить про те, що на ринку України реалізується майже 85% фальсифікованих органічних добрив, які прикриваються інститутськими дослідженнями та сертифікатами якості. Отож довіривши рекламі у газетах, журналах, по радіо і телебаченню, Ви можете легко потрапити в халепу.

Редакція  «Агросвіт України» завжди була на боці споживача, і тому ми першими і поки що єдині в Україні, хто відмовився від заробляння грошей на рекламі.

А щоб відсіяти фальсифіковану інформацію, ми проводимо конкурс «Краща продукція року», в якому Ваш голос є вирішальним.

Як краще застосовувати Закарпатський природний цеоліт і Ліно-сол+, щоб спека не перешкоджала Вам, ми надамо рекомендації протягом року по кожній окремій культурі, зокрема у тваринництві, птахівництві та рибництві.

Повірте нам, і все у Вас буде гаразд.

З повагою.

Людмила Тарасюк, експерт-дорадник Національної асоціації с/г дорадчих служб України

Придбати  препарати Ліно-сол+ і цеоліт від виробника та отримати докладнішу інформацію про їх застосування в овочівництві, рослинництві, садівництві, виноградарстві і ягідництві можна  за телефонами:

 097-233-91-32, 067-656-59-39, 095-548-05-28.