Абонентська плата за лічильники

В останні півтора роки проводиться багато дискусій з питань абонентної плати за лічильники газу, електрики, теплоподачі, гарячої і холодної води. Багатьма установами та громадськими організаціями проводилися дослідження в формі опитувань, про які неодноразово повідомлялось по радіо, телебаченню і в Інтернеті. Не в стороні від цього був і Навчальний центр с/г дорадчих служб України. За нашими дослідженнями 96% населення проти цього нововведення.

Зрозуміло, що в деяких країнах Євросоюзу є подібна практика. Але не зрозуміло інше, чому ми маємо переймати в Євросоюзі все, що у них є найгірше? Я можу навести багато прикладів, коли невдалі законодавчі акти, які прийняті в цих країнах, шкодять подальшому їх розвитку та наносять шкоду корінному населенню. Невже взявши напрям нашого подальшого руху до Євросоюзу, ми маємо повторювати усі їх помилки?

В нашій країні сплата за транспортування газу, електрики, тепла, води гарячої і холодної входить в загальний тариф. І це справедливо: хто більше спалює кубів газу – той і більше платить за його транспортування, а хто економить газ – той менше сплачує. Це ж стосується електрики, тепла, води гарячої та холодної.

Хіба це не справедливо? Справедливо.

Абонентна ж плата передбачає, щоб бідний, який економить газ, електрику, тепло, воду, - платив за багатого, який має великі витрати.

Щодо потужностей лічильників, то це велика обманка людей.

По-перше, коли встановлювались лічильники, то ніхто не звертав увагу на їх потужність, все робилось з чотирьох кратним запасом. Наприклад: у багатьох квартирах стоїть лічильник G 4, а мешканці користуються тільки газовою плитою з середніми витратами 5 м3 на місяць. Тобто при таких малих витратах газу достатньо лічильника G 1,6. І така картина майже у всіх квартирах і в приватному секторі в тому числі.

Тож ця ідея з абонентною платою розрахована не тільки на те, щоб бідні платили за багатих, а ще й під виробників лічильників. Якщо це буде робитися за державні кошти, то виходить так, що ми займаємо гроші у МВФ, щоб тринькати їх на вітер.

Думаю, що навіть одна розмова на тему абонентської сплати за лічильники зі сторони представників влади вже говорить про те, чиї інтереси вони відстоюють.

По-друге, достатньо вже того, що ми сплачуємо суттєво завищені тарифи за газ, покриваючи заборгованість Нафтогазу, бо там крали, крадуть і будуть красти. Сплачуємо за газ, який розкрадається олігархами для обігріву їхніх палаців через несанкціоноване додаткове під’єднання до газової мережі. Сплачуємо за обігрів під’їздів, які в більшості випадків не обігріваються. Сплачуємо за поставку неякісного газу. Сплачуємо за втрати електроенергії в проводах, які не відповідають потужностям. Сплачуємо за воду, яка іде не до наших осель, а в землю, бо не витримують тиску мережі. І всі ці витрати вже включені в тарифи. Тож можливо вже цього достатньо?

Протест у нас один. Платити абонентську плату за лічильники ми не будемо. Нехай багаті платять самі за себе. Приєднуйтесь до нас. Коли нас багато, то опричникам Порошенка нас не подолати.

Директор Навчального центру

с/г дорадчих служб України

Володимир Тарасюк

067-656-59-39, 097-233-91-32