Виходячи із звернень, які надійшли до нас, бажання отримати мед з високими лікувальними властивостями як в оздоровчому центрі Рогачівського музею сучасної апітерапії є в багатьох пасічників.
В принципі нічого неможливого не буває. Це на промисловій пасіці, де йде гонитва за кількістю меду про подібне не варто мріяти, а на невеличкій пасіці цю ідею можна втілити в життя, якщо дотримуватись нашої технології.
Дійсно, нічого складного немає: повністю виключити з підгодівлі бджіл цукор, переставляй рамки з медом за заставні дощечки і бджоли будуть робити свою справу. Три рази переставив і маєш високоякісний мед, за умови, що ваші бджоли не будуть носити воду звідки попало.
Коли ми говоримо про високу якість меду 100-150-річної давнини, то маємо на увазі, що тоді на полях і в садах не було інсектицидів, фунгіцидів, гербіцидів та важких металів від викидів автомобільної техніки. Значно менше було забруднень повітря від промислових підприємств. Тож нектар, який збирали бджоли був набагато кращим. Та і вода в ті часи по своєму хімічному складу в річках, ставках, озерах і криницях була в десятки разів кращою. Я впевнений, що люди старшого покоління пам’ятають, що навіть 60 років тому вода в ставках була кращою і в них кишіло рибою, яка теж була набагато смачнішою, ніж теперішня. Бо яке середовище – така і риба. Тому зараз споживання ставкової і річкової риби не бажане із-за токсичних речовин, які накопичені в її м’ясі.
А тепер уявіть собі наслідки, коли бджоли приносять цю воду у вулик.
Тож якщо ви хочете отримати мед високої якості, то вам варто потурбуватися про воду для бджіл. Та так потурбуватися, щоб бджоли не приносили ще звідкись воду.
До війни у нас в оздоровчому центрі Рогачівського музею сучасної апітерапії не було проблеми з водою, бо по результатам досліджень академіка Валерія Козака вода в криниці мала високі оздоровчі властивості. Щось подібне йому доводилось зустрічати в глибинній свердловині на Хмельниччині, але вода з неї зберігала свої показники тільки декілька годин. А вода з нашої криниці тільки на 10-й день знижала показники. Її можна було транспортувати на великі відстані.
З початком війни два колоборанти із села Рогачі отруїли криницю і поплатились за це своїм здоров’ям. Зламуючи замок на криниці вони не знали, що уже чотири роки велись роботи по зміні структури води, а точніше ми хотіли отримати воду, яка б зберігала лікувальні властивості протягом декількох місяців. Ця ідея належала академіку Валерію Козаку. Захист був відключений і поле, яке створювалось в криниці було небезпечне для здоров’я. Тож колоборанти самі себе наказали, суттєво вкоротивши собі життя. Мстити за скоєне цим колоборантам не варто. Все буде! У нас з вами добре, а у них – як заслужили. Коли дізнався про це наш давній друг, який в минулому був Саянський шаман, а зараз Тібетський монах Варава, то він сказав, що тепер навіть і від думки про підлість вони будуть вкорочувати собі життя.
Коли запитуєш у людей, що потрібно для щастя, - кожен щось перераховує. Але якщо замислитись, то для щастя потрібні тільки дві речі: здоров’я і спокійна душа. А наші колоборанти втратили те і інше. Тож я вважаю, що прийняв правильне рішення: не допустивши самосуду над ними людьми, які проходили у нас оздоровлення. Нехай з цим живуть, а це вже не життя…
Після отруєння криниці бджоли приносили у вулики воду як на всіх пасіках – звідусіль, і у нас виникла велика проблема, бо спектральний аналіз показав зниження якості меду. Це було черговим підтвердженням, що якість води впливає не тільки на смак риби, а і на мед.
За пів року нам вдалося вирішити цю проблему. Допомогло те, що до цього нікчемного випадку ми займалися зміненням структури води майже чотири роки.
Чи можливо щось подібне зробити на любительській пасіці? Звичайно можна, але вартість отриманого меду буде надзвичайно висока.
У нас інша ситуація. Мед у нас супутній продукт, який ми отримуємо створюючи максимальні умови для оздоровлення людини. Просто по іншому ми не зможемо отримати необхідної енергетики від бджолиних сімей. А заодно і отримуємо мед з унікальними оздоровчими властивостями.
Тож не тільки завдяки оздоровчим можливостям музею сучасної апітерапії, а високоякісному меду, який має чудотворні властивості, невеличке село Рогачі стало відоме в Україні і інших країнах світу.
Як зазначалось на нашому сайті www.auv.com.ua в Розділі публікацій БДЖІЛЬНИЦТВО в статті «Секрет меду Рогачівського музею сучасної апітерапії» та інших публікаціях, що кожна людина, яка проходить у нас оздоровлення може отримати мед найвищої якості, який сприяє оздоровленню організму.
Реалізація меду у нас можлива тільки за попередніми замовленнями. Отримати високоякісний мед з трьох разовою переробкою в великих об’ємах неможливо.
Тож в першу чергу наш мед отримують ті, хто проходить у нас оздоровлення в машині часу і в бджолиних будиночках (сон на вуликах), тому що це чудове доповнення для закріплення оздоровчого процесу. Далі мед реалізується по замовленням, які надійшли напередодні.
Ми залишаємо невелику кількість меду в резерві, який реалізується в особливих випадках, коли людині це вкрай потрібно.
Тож продаж меду в Рогачівському музеї сучасної апітерапії дещо відрізняється від промислових пасік. Кожну заявку ми розглядаємо індивідуально.
Кошти, що надходять від реалізації меду чи інших надходжень йдуть на розширення оздоровчих можливостей Рогачівського музею сучасної апітерапії, тобто повертаються до людей, які проходять тут оздоровлення. Подібної практики в Україні не існує.
Я розумію, що в наш час це виглядає дуже дивно, бо ми уже звикли до тези - гроші вирішують все. Поняття високої людяності серед українців проявилося в 2022 – 2023 роках, але в 2024 році влада це розтоптала.
Ми ж знаходимося в такому віці, що поневолі замислюєшся не над тим, що попереду, а над тим, що залишиться після тебе в пам’яті людей. Ось і вся розгадка створення нашого музею.
Будь ти дуже багатий - небесам всеодно... Вічно жити на світі - нікому не дано. І з собою в інший світ - нічого не візьмеш. Як прийшов ти ні з чим, так ні з чим ти й підеш.
Заявки на мед від Рогачівського музею сучасної апітерапії приймаються за телефонами: 097-233-91-32, 067-656-59-39.
Володимир Тарасюк, експерт дорадник
співзасновник Рогачівського музею сучасної апітерапії
Довідки за тел. 067-656-59-39